Kategoriler
Haberler

Adana Vali’sinden Doktorlara : Halinize Şükredin, benden 3500 TL fazla maaş alıyorsunuz ağlamayın

Çukurova Üniversitesi’nde, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde katıldığı bir programda doktorlara, “Benden 3 bin 500 lira daha fazla maaş alıyorsunuz, ağlamayın” diyerek tepki gösteren Adana Valisi İlhan Atış, “O gün, şükretmenin erdemine vurgu yaptım” dedi.

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği’nin kahvaltılı toplantısına konuk olan Vali Atış, doktorlara yönelik yaptığı konuşmanın yanlış anlaşılmaması gerektiğini söyledi. “Fazla muhafazakar bir açıklama olacak ama doktorların şükür demesi gerekiyor” şeklinde konuşan Atış, “Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuh Demirpas, hekimlerin mutsuz ve umutsuz olduğunu söyledi. ‘İş güvencesi yok’ dedi. Şu an 750 lira maaşla eleman alacağımızı duyursak yüz binlerce kişi kapıda kuyruk olur. Şükretmeyi bilecekler. İnsanlar geldikleri mevkide kalıyorlar, kendilerini geliştirmek istemiyorlar” dedi.
 
Doktorların, ‘Aldığım paraya bin şükür” demesi gerektiğini kaydeden Atış, “Onların maaşı 8 bin lirayken, ben 4 bin 600 lira alıyorum. Maaşlarında gözüm yok, şikayetçi değilim. Ben hayatımdan memnunum ve Allaha şükür ediyorum. Onlar da şükretmeli. Şu an Türkiye’de ki sağlık sistemi çok iyi bir durumda. Ne doktorun, ne vatandaşın şikayet etmeye hakkı yok” dedi.
 
Vali Atış, Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı konuşmada şunları söylemişti:
 
“Doktorlarımız Türkiye’de çalıştığının emeğini alabilen meslek mensuplarından en başta geleni. Ben tam 41 yıldır çalışıyorum. Devletin valisiyim. Hiçbir şikayetim yok. Şimdi bir aile hekimi benden 3 bin 500 lira fazla para alıyor. Benden 10 kat fazla alabilir, hayat kurtarıyor. Ama az diyerek ağlamayalım. Maaş yönünden en çok maaşı alan sizlersiniz. Ama ah vah edip, eziliyoruz, perişanız, şiddete uğruyoruz, iş güvemiz yok demeyin. Yapmayın Allah aşkına. Çok daha iyi olmalıyız iyinin sonu yok. Bugün Türkiye’de mezun olduğundan itibaren iş bulacağım mı diye endişeye düşmeyen tek bölüm tıp mezunlarıdır”
Haber MEDİMAGAZİN Sağlık Haber Portal’ından Alınmıştır. Haberin Tam Haline Ulaşmak için Tıklayın

“Adana Vali’sinden Doktorlara : Halinize Şükredin, benden 3500 TL fazla maaş alıyorsunuz ağlamayın” için 2 yanıt

sen olmasan da dünya döner ..
duran kalbi mi çalıştırabilceksin uykusuz gözlerle
bir vali ve bir doktor ..
bunun kıyası mı yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.