Kategoriler
Haberler

Akdağ: Che Guevara’nın değil İbni Sina’nın izindeyiz

 • Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tabip odalarınca geçmiş dönemlerde sağlık sistemine ilişkin gerekçelerle bir yürüyüş düzenlenmediğini söyleyerek, ”Tabip odalarının yanlarına çeşitli marjinal grupları da alarak, geçmişte böylesine bir yürüyüş yaptığını ben bilmiyorum, hatırlamıyorum. Çünkü, Tabipler Birliği’nin öteden beri ideolojik görüşü var” dedi. ANKARA-Akdağ, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene katıldı.

 •             Törende yaptığı konuşmada Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm Programı’na yönelik eleştirileri son derece doğal bulduğunu, bu eleştirilerin yapılanları daha iyiye götürebilmek için bir fırsat olduğunu vurguladı.Akdağ, bugün tarihi bir konuşma yapacağını, dünden bugüne sağlık sistemini ve 8,5 yıl boyunca ne gibi çalışmalar yapıldığını aktaracağını ifade etti.
       Kendisinden önce yapılan konuşmacılardan Ankara Tabip Odası Başkanı Bayazıt İlhan’ın sağlık uygulamalarına ilişkin eleştirilerini ”çok acımasız” olarak değerlendiren Akdağ, ”Bu kürsüden çok acımasızca eleştiriler yapıldı. Kendisi tamamen eleştiriyle dolu bir konuşma yaptı, Bunu saygıyla karşılıyorum. Ama bu Dönüşüm Programı, bu ülkeye ne getirdi diye dönüp bakmak lazım” dedi
 • Haberin devamını okumak için aşağıdaki resme tıklayın…

   

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.