Kategoriler
Haberler

Anket Sonuçları

Türkiye 24.03.2011- 23.03.2011 23.59 saat itibari ile www.asistanhekim.org sitesinde yapılan ” ve 6 gün süren;

Asistan Hekim Olarak Tam Gün Çalışmayı Destekliyor musunuz?

konulu anketimiz sonlanmış bulunuyor. Tüm Türkiye’den ve Yurtdışından katılan (1 kişi) asistan hekim arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Anketimize toplamda 190 kişi katıldı. Ankete katılanların tespit edilen IP numaralarına göre yaşadıkları şehirlerin Türkiye Haritası üzerinde dağılımı şu şekilde.Beklediğimiz üzere ankete en çok katılım üç büyük şehirden İstanbul, Ankara ve İzmir’den oldu. Bununla beraber Türkiye’nin diğer illerinden de ankete katılım tespit edildi.

Katılanların %42.6’sı Asistan Hekim olarak tam gün / tam zamanlı çalışmayı desteklerken, %54.7’sinin tam gün / tam zamanlı çalışmayı desteklemediği tespit. %2’lik bir grup ise kararsız kaldı.

Yorum :

Türkiye’de ve dünyada seçim anketleri örneklem üzerinden yapılmaktadır. 70 milyonluk Türkiye’de bir kamuoyu örneklemesi için “iyi seçilmiş” 3.000 kişilik bir örneklem yeterli olmaktadır.

Bizim anketimizinde rastgele seçilmiş, Türkiye’de asistan hekimlerin çoğunlukla yaşadığı şehirlerden mükerrer oy vermeyi önleyecek 190 kişilik bir örneklemle yapıldığı düşünülürse ilgili konuda fikir vermesi açısından anketin istatistiki olarak anlamlı olduğu yorumuna varılabilir. Ancak bu anlamlılık bu anketin eleştirilecek bir çok yanı olduğu gerçeğini de ortadan kaldırmaz. Bu kapsamda çıkan sonuç Asistan Hekimlerin tam zamanlı / tam gün çalışmayı desteklemediği yönündedir. Ancak bu durumun kesin sebebi bilinmemektedir ve irdelenmesi gerekir.

Bu konuyu sitemizi ziyaret eden değerli katılımcıların görüşlerine açıyoruz.

Saygılarımızla…

“Anket Sonuçları” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.