Kategoriler
Haberler

Asistan Hekim Darp Edildi !!!

İstanbul 25.03.2011- Önceki gün Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapan 3 Asistan Hekim hasta yakınlarının sözlü ve fiziki saldırısına uğramaları üzerine İstanbul Tabip Odası konuya ilişkin hastane önünde bir basın açıklaması düzenledi.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören yaptığı konuşmada, uygulanan yanlış sağlık politikalarının bedelini hekimlerin ödediğini ve kimsenin bunu yapmaya hakkı olmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Taner Gören, sağlık hizmetlerine kolay ulaşmanın o hizmetin nitelikli olması anlamına gelmediğini belirterek uygulanan bu çarpık düzenlemelerin hekim ve hastayı karşı karşıya getirdiğini sistemden kaynaklı hataların hekime şiddet olarak döndüğünü ve İstanbul Tabip Odası olarak buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Hazırlanan basın açıklaması As. Dr. Fatoş Turgut tarafından okundu. Dr. Turgut açıklamada Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen şiddet olaylarına değinirken şiddete uğrama kaygısıyla iyi hekimlik yapılamayacağını belirtti.

Dr. Turgut ayrıca, sağlıkta eşitsizliklerin, hastanelerdeki izdihamların, sağlık çalışanlarının kesintisiz, uzun saatler çalışarak yorgun ve tahammülsüz olmasının  ve sağlık ortamında ki başarısız uygulamaların sorumlusunun Sağlık Bakanı olduğunun altını çizerek kendisini korumasız olarak bir gün geçirmesi için Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’ne davet etti.

Hastane Önünde Yapılan Basın Açıklaması için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.