Kategoriler
Haberler

KBB Doktoru Bıçaklandı !!!

  

Kars 12.03.2011- Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma hastanesi KBB kliniğinden uzmanlığını alan ve zorunlu hizmet için Kars devlet Hastanesinde çalışmakta olan Meslektaşımız Op.Dr.Bülent ÖCAL dün görevi sırasında bir hastaya müdahele ederken bir başka hasta yakınının bıçaklı saldırısına uğradı. Sallama denilen bıçakla yaralanan meslektaşımız birkaç personel ve hasta tarafından korunarak ölümden kurtuldu. Sırtından böbrek bölgesine bıçak yarası alan meslektaşımız şu anda hastanede gözetim altında bulunmaktadır.

Şu dakika itibarıyla yaşamsal tehlikesi bulunmadığı düşünülen meslektaşımızın tedavisi sürmektedir.

Edinilen bilgilere göre; dün öğleden sonra KBB uzman doktorlarından Bülent Öcal hastane polikliniğinde bir hastayı muayene ederken, dışarıda sıra bekleyen hastalardan birinin yakını kapıyı açarak “hastam acil” dedi ve içeri girdi. Doktor Bülent Öcal “şu anda hasta muayene ediyorum biraz bekler misin?” demesi üzerine çıkan kısa bir tartışmanın ardından hasta yakını bıçak çıkararak doktorun üzerine saldırdı. Bıçak darbesiyle yaralanan doktoru aynı zamanda hırpalayan hasta yakınını durdurmak için araya girenlerle beraber olay daha da büyüdü. Hasta yakınına yardım eden iki kişi hem KBB hem de yan odada bulunan Dahiliye Polikliniği’nin bazı eşyalarını ve camlarını kırarak maddi hasar meydana getirdi.
Olayın ardından Doktor Bülent Öcal yoğun bakıma kaldırılırken, olayla ilgili olarak üç kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

“KBB Doktoru Bıçaklandı !!!” için 3 yanıt

harhangi bir yoruma gerek var mı, ortalama aklı olan herhangi biri olayı anlar zaten, içimdeki insan seigisi yok oldu bitti, doktor olduğuma bin pişmanım
kime niye hizmet ediyorum, kutsallık nerde kalıyor, bu kadar bıkkınlıkla ne kadar iyi bir doktor olabilirim….

Öncelikle arkadaşımıza çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede fiziksel sağlığına kavuşur. Psikolojik olarak ise yaraların kapanmasının o denli kolay olmayacağını düşünüyorum.
Benim acil şifa dileklerimin yanında iletmek istediğim haberin yazılışı ile ilgili bir çekincem. Hasta yakınının saldırganlığı ifade edilirken ‘çıldırmak’ kelimesi kullanılmış. Bana bu kelime kadın cinayetlerinden bahsedilirken katil kocaların ‘cinnet geçirmesi’ni hatırlattı. Bu tip ifadeler saldırganlığı mistifiye etmeye, meşrulaştırmaya yarayan ifadeler, zannımca kullanmaktan kaçınmamız yerinde olur.
Kendi medyamız olmak, bizzat medya olmak açısından çok önemli bu site. Takipçisiyiz

veteriner dikkat etmezse cifte yediği gibi, doktorda dikkat etmezse bıcak yiyor. O hasta yakınının öküzden farkı bıçak kullanıyor olması sadece başka farkı yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.