Kategoriler
Haberler

Sağlık İşletmecisinin Yeni Görüşleri ve Cevabı

Medimagazin yorumcusu sayın sağlık işletmecisinin görüşleri ve cevabı (Cevap Hakkı) tarafsız bir şekilde yayınlıyoruz. Kişinin yorumu Medimagazin’den alınmıştır.

Bu linkte 11.yorum

Türkiye 29.03.2011- Seçim ve benzeri sebeplerle bir süre daha pompalanacak olan paralarla gün kurtarıldıktan, doktorların kaçma seçenekleri özelde bile bölgesel doktor sayısı kontenjanı ve muayenehanede asansör kapısının eni boyu ve karekökü gibisinden gerekçelerle kapatıldıktan sonra ne olmayı bekliyordunuz, ihya edilmeyi mi? Öğretmen, mühendis, memur, genel müdür, herkes ihya oldu da siz mi eksik kaldınız?

Sizin aranızdan çıkan kendi bakanınız biz hastane temsilcilerini toplayıp doktorlara fazla ödeme yapmayın dediğinde kızmıyorsunuz, SUT bedelleri aşağı çekilince kızmıyorsunuz, ama ben işi matematiğe döküp bunun böyle süremeyeceğini ve nereye doğru gittiğinizi söyleyince işletmeciyim diye küplere biniyorsunuz. Yorumları okuyorum da pes diyorum. Ne muayenehaneci doktor olduğum kalmış, ne SGK kenesi olmam..Suçum ne, doğruları söylemek mi?

Gerçekleri konuşalım; doktorlar şimdiye kadar ödeme yönünden hoş tutulmak zorunda mıydı? Evet zorundaydı. Peki artık öyle mi? Hayır, değil. Bunu size bir garez karşılığı olarak söylemiyorum, sadece ekonominin gerçekleri olarak ifade ediyorum. Çünkü SUT’un nereye doğru gittiği ortadayken, hele kamuda; uzmanların 8-10 bin lira, profesörlerin 15 bin-20 bin lira alması veya bunun sürekli olması gibi beklentileriniz yanında çölde serap görmek çok daha gerçekçi kalır. SUT böyle gitgide dibe vururken, bir de şu sıralar derinlerde bir yerlerde tartışıldığı gibi seçim sonrasında SGK organ nakli ve yanık gibi nadir alanlar dışında tüm özellerle sözleşmeyi feshederse ve kamuda da performans aşağılarda bir yerlerde sabitlenirse siz ne olacağınıza asıl o zaman bakın.

Bana kızacağınıza, meslek grubu olarak bir de aynaya bakmayı deneyin.

F.Ertosun

“Sağlık İşletmecisinin Yeni Görüşleri ve Cevabı” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.