Kategoriler
Haberler

Son Dakika… 61 Yaşındaki Doktor Darp Edildi!!!

Hekimlere, ve büyüklerimize kalkan eli kınıyoruz…

Bu haber Medimagazin’den alınmıştır.

Balıkesir 16 Mart 2011- Gözü moraran doktor şahıslardan şikayetçi olmazken olaya sert tepki gösteren İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz gerekenin yapılacağını açıkladı.HASTANE ACİLİNDE KAVGA
Edinilen bilgiye göre, Balıkesir merkeze bağlı Macarlar köyünde ikamet eden bir aile yakınlarını kalp rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırdı. Ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi aciline kaldırılan hastanın beraberinde gelen yakınları ile acil servisteki görevli doktor ve personeli arasında tartışma yaşandığı iddia edildi. Bu kavgaya müdahale etmek isteyen icapçı Doktor Ortopedist Osman Nuri Seymen şahıslardan birini uyarırken aralarında itişme yaşandı. Bu esnada diğer hasta yakınlarının da doktor Seymen’in üzerine yürüyüp yumruk, tekme ve tokatla darp ettikleri bildirildi. Sesler üzerine odasından çıkan polis memuru yere çökmüş halde bulduğu doktorla konuşmaya çalışırken ambulansın yanından içeriye fırlayan bir şahsın doktora vurmasını önlemek isterken yumruğu kendisi yedi. Dün gece saat 21.00 sıralarında gerçekleşen olay esnasında bir anda karışan hastane acilindeki olaylar polisin ve diğer özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle yatıştırıldı. Çıkan kavgada Doktor Osman Nuri Seymen (61) ile hastane polisi A.A.’nın (39) ve hasta yakınlarından Z.K. (44) isimli 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Mağdur ve şüpheli olarak ifadesi alınan doktor şahıslardan şikayetçi olmazken, olayla ilgili kamu soruşturması açıldığı öğrenildi. Şüpheli olarak ifadeleri alınan F.C. (43), D.K. (42) ve Y.K. (25) ile şüpheli ve mağdur Z.K. (44) isimli şahıslar savcılık talimatıyla serbest bırakıldılar.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN TEPKİ
Atatürk Devlet Hastanesi acilinde meydana gelen doktora yumruklu saldırı olayına sert tepki gösteren Balıkesir İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, bu yapılanın affedilemez olduğunu söyledi. “Biz doktorlarımızı sokaktan toplamıyoruz” diyen İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, “Şu bilinmelidir ki biz büyük bir aileyiz. Bu gibi saldırıların olmaması için gereken neyse yapacağız. Olursa da cevabımız gerektiği gibi olacaktır. Hekimimize çok üzülerek geçmiş olsun der, olayı gerçekleştiren kişileri şiddet ve esefle kınarız” diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz’ın Atatürk Devlet Hastanesi’nde düzenlediği basın toplantısına Balıkesir Tabip Odası başkanı Aydın Şavklı ile sağlık müdür yardımcıları Mustafa Yılmaz, Mustafa Mallı ve çok sayıda doktor, hemşire katıldı. Doktorundan hemşiresine kadar tüm sağlık çalışanlarına sahip çıkacağını belirten İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, olayda tamamen doktorlarının haklı olduğunu buna rağmen fiili tacizde bulunularak darp edilmesinin affedilemez olduğunu, saldırıyı gerçekleştirenlerin hastalara ve topluma şifa kazandırmak için çalışan sağlık çalışanlarının kutsallığını hiçe sayan, idrakten yoksun kişiler olduğunu söyledi. Hasan Yılmaz İl Sağlık Müdürlüğü olarak şahıslardan şikayetçi olduklarını bildirdi. Daha sonra hastanedeki polikliniğinde Ortopedist Osman Nuri Seymen’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunan Hasın Yılmaz, bu saldırının yapanların yanına kar kalmayacağını, gerekeni yapacaklarını söyledi. Bu arada, hastane acilindeki saldırı ve yaşanan olayların güvenlik kamerası kayıtklarına el konulduğu, soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Habere ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.