Kategoriler
Haberler

Türk Cerrahi Derneği Asistan Hekim Komisyonu Toplantısı

Ankara 22.03.2011- Türk Cerrahi Derneği Asistan Hekim Komisyonu Ankara’da Türk Cerrahi Derneği’nde 42 Asistan temsilcisi ile birlikte toplandı. Türk Cerrahi Derneği Asistan Hekim Komisyonu faaliyetleri ve gelecek planlarının yapıldığı toplantıya TCD Başkanı Prof.Dr.Cem Terzi, TCD Asistan Hekim Komisyonun Komisyonundan sorumlu yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Yeşim Erbil, TCD Asistan Komisyonu yürütme kurulu başkanı Dr. Fatih Mutlu, genel sekreter Dr. Erman Aytaç ve üye Dr. Gamze Çıtlak ve 42 Asistan Komisyonu temsilcisi katıldı.

Toplantıda Alınan Kararlar Şu Şekilde

 
1. Asistan iş yükünü hafifletecek ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik çözüm önerileri üreten ve “Nöbet ertesi izin hakkını kapsayan” çalışmalara başlanmasına karar verildi.
 
 

 

2. Asistan komisyonu içerisinde yürütülecek projelerin çalışma grupları üzerinden yürütülmesine karar verildi.

3. 6. Cerrahi Araştırma Kongresinde asistan formunun gerçekleştirilmesine yönelik ilgili kurullar ile bağlantıya geçilmesine ve asistan temsilcilerinin yöneticilerine temsilci adına Türk Cerrahi Derneği tarafından davet mektubu gönderilmesine karar verildi.

4. Eğitim eksikliklerinin giderilmesine yönelik çözüm olarak önerilen kurumlar arası rotasyonun uygulanabilirliği araştırılmasına ve bu uygulamayı benimseyen klinikler belirlenmesine karar verildi.

5. Gastrointestinal endoskopi eğitiminin önemini vurgulamak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar ile temasa geçilmesine karar verildi.

6. Genel cerrahi asistanları ve yabancı uyruklu asistanların çalışma koşullarına dikkat çeken bir basın açıklaması yapılmasına karar verildi.

  

Toplantı Raporuna Ulaşmak için tıklayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.