Kategoriler
Haberler

Türkiyenin asistan hekimleri toplantıda

Ankara 13 Mart 2011- Tüm Türkiye’den gelen asistan hekimler şu anda Hacettepe Üniversitesi Kırmızı Amfi’de toplantıda. Asistan hekimler önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetleri tartışacaklar.

Toplantı şu an itibari ile bitti ve asistan hekimler yeni dönem için bir yol haritası çizme kararı aldı. Bu noktada iletişim anlamında atılan en büyük adım asistanhekim@googlegroups.com u kurmak oldu. Asistan hekim konseyi Türkiye’deki tüm asistanları bu gruba davet ediyor.

“Türkiyenin asistan hekimleri toplantıda” için 2 yanıt

iş yükümüz(nbt-hasta yükü) ve bu iş yüküyle göreceli doyurucu bir maaş bence öncelikli konu başlıklarımız olmalı..
bugunkü eylem ne yazık ki henüz istenilen düzeyde etki göstermedi haberlerde..
bununla birlikte bu bağlamda pes edilmemeli ,bilakis üzerine daha çok motive bir biçimde gidilmeli..gerekirse iş yavaşlatmak da bir SES’tir..
kanımca söylevlerimizin hoca ya da uzmanların söylevleri ile aynı olması gerekmiyor..
her bireyin ya da grubun daha kendisini düşündüğü bu toplumda gereçekten bu yönde uğraşıları olanları tenzih ederek hocaların asistanları çok da düşündüklerini düşünmüyorum..
ve yine her ne kadar muhattabımız siyasi bir iktidar olsa da bu aşamada siyasi mesajların çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum..
aksi takdirde amacımız üzümü yemek değil üzüm vermeyeni dövmek olur..önce bir üzümün peşinde koşalım da..
ne olursa olsun bu dönem ki hareketlenmeyi takdir ediyorum..
bol şanş..

Sevgili arkadaşlar;
Bugün birçok meslektaşım gibi Sıhhiye meydanındaydım. Gururla, eğilmeden ve sesim çıkabildiğince haykırmak için…

Aslında istediklerimi tam olarak haykıramadım…

Söylemek isterdim ki Recep Akdağ beyefendiye, kendinle ne kadar gurur duysan azdır; çünkü tarih seni doktorunu sevmeyen bir sağlık bakanı, halkının gözünün içine baka baka doğruları söylemeyen bir sağlık bakanı ve oy uğruna popülist politikalar üretip sağlığın içine eden bir sağlık bakanı olarak hatırlayacak…

Yine bugün Kars’da bir KBB uzmanı görevi sırasında bıçaklandı. Sağlık bakanı nerede? 184 (Doktorunu şikayet et) hattına oturmuş oy avcılığı yapıyordur herhalde. Aradım, Sağlık Bakanından şikayetçiyim, ürettiği sağlık politikalarından şikayetçiyim, doktorların haklarını gasp etmesinden ve hala o koltuğu işgal etmesinden şikayetçiyim dedim. Özür dileriz bu şikayetinizi işleme alamayız dediler ama ben zaten kayda girdiğimi biliyordum. Belki benim konuşmamı silecekler ama sizin desteğinizle belki de çığ gibi büyüyecek aramalarımızı görmezden, duymazdan gelemeyecekler…

Yarın 14 MART sözde!!! tıp bayramı… Var mısınız 184’e bir alo demeye, ”çok ses tek yürek” olmaya…. Bakalım diğer Recep bey performans sisteminden çok memnun halkımızın istatistiğini buradan da görebilecek mi?

184’e bir alo de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.