Kategoriler
Haberler

Asistan Hekimler Destek istiyorlar !!!

Izmir 02.04.2011- Izmir Tabip Odasi aciklamasini aynen aktariyoruz.

TURKIYEDEKI TUM HEKIMLERE ONEMLE DUYURULUR !!!

DESTEK METINLERINIZ BEKLENIYOR…

Bugün (01.04.2011) Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki asistan meslektaşlarımız üretimden gelen güçlerini kullanarak iş bıraktılar. Bir çok kez yinelenen ama ilgili ve yetkililerin duymazdan geldiği  “performans zararlıdır” sözü yaşamdaki karşılığını bulmuş oldu.

Asistan meslektaşlarımızın bu haklı eylemlerinde arkalarında olduğumuzun altını çizmek isteriz. Bu haklı eyleme karşı kaba güç kullanılması durumunda tüm gücümüzle meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz.

Bu haklı eylemin yaratması gereken sonuç yerine sönüp gitmemesi adına DEÜTF öğretim üyelerini asistanlarının bu haklı eylemine omuz vermeye çağırıyoruz.

Bu bağlamda imza vermek isteyen öğretim üyelerinin aşağıdaki bağlantı yoluyla desteklerini ortaya koymalarının yararlı olacağının altını çizmek istiyoruz.

HAYDI ASISTAN HEKIMLERE DESTEK VERIN !!!

Saygılarımızla

Destek İmzası için tıklayınız

 

“Asistan Hekimler Destek istiyorlar !!!” için bir yanıt

Sevgili DEÜTF asistan hekim arkadaşlarım,
Sizlerin onurlu mücadelesini duyduğum zaman öyle heyecanlandım ki, cünkü sizler Performansın sağlığa ve çalışanlara zararlı olduğunu haykıranlar olarak, bir büyük mücadelenin önderlerisiniz. Evet, bizler performans ücreti peşinde koşmak istemiyoruz diyorduk, bizler arkadaşlarımızla rakip olmak istemiyoruz diyorduk, biz arkadaşlarımızın üzerine sırtına çıkarak para kazanmak istemiyoruz diyorduk bizler eğitim hakkımızın performansla yerle bir edilmesine karşı geliyoruz diyorduk ama bizi dinlemiyorlardı. Onun için sizin yaptığınız bu eylem 13 Mart ta söz verenler olarak sözünü ilk yerine getirenlerdensiniz. Bu yüzden onurlu, insanca, mesleki gelişiminizin sağlanması yolunda attığınız bu adımlar çok önemlidir. Bu mücadelenizde tüm kalbimle sizlerin yanınızda olduğumu ve haklı mücadelenizin dalga dalga tüm ülkeye yayılarak Beyaz Eylem şeklinde devam edeceğini düşünüyorum ve Başarılar diliyorum.
Mücadeleniz Mücadelemizdir.Yaşasın örgütlü mücadelemiz.
Zafere kadar mücadele edeceğiz hepimiz hep birlikte……….
Dr.Nuh DEMİRPAS
Adana-Osmaniye Tabip Odası
Genel Sekreteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.