Kategoriler
Haberler

Asistan Hekimlere Çılgın Proje

Nöbet Sonrası Nöbet Tutulan Saat Kadar İzin

Geceyi nöbetle uykusuz geçiren asistan hekim, nöbet tuttuğu her saat mesai izni olarak yansıtılacak. Örneğin 16 saat nöbet tutan bir asistan hekim 2 iş günü izinli sayılacak. Haftasonu tutulan nöbetlerde izin 3 iş günü olacak.

Kongre Desteği

Her asistan hekim asistanlığının birinci yılı dolduktan sonra 2 yurtiçi, 1 yurtdışı bilimsel etkinliğe katılacak. Tüm masraflar hastane döner sermayesinden karşılanacak. Bilimsel etkinlik katılımı için asistan hekimin yıllık bilimsel performans puanına bakılacak.

Ücretsiz Kitap ve Bilgisayar Desteği

Her asistan hekim konusu dahilindeki istediği bütün kitaplara dijital ortamda ücretsiz olarak ulaşabilecek. Bu erişimin sağlanması için her asistan hekime işe başladığı gün tüm verilerin ve tüm uluslarası yayınlara ulaşabileceği bir laptop bilgisayar hediye edilecek.

İstifa Eden Asistan Hekimlere Psikolojik ve Mesleki Destek

Çalıştığı bölümde mutlu olmadığı için istifa eden asistan hekime bir defaya mahsus olmak üzere puanı doğrultusunda girdiği sınavdaki taban puanlar baz alınarak sınavsız bölüm ve işyeri değiştirme şansı verilecek. İstifa sürecini atlatması için uzman psikologlar eşliğinde istifa sonrası dönemde psikolojik destek sağlanacak.

Mesai Saatleri ve Yemek Hizmeti

Asistan hekimlerin mesai saatleri 09.00 – 16.00 olarak yeniden düzenlenecek, hastanelerinde kaliteli yemek hizmeti verilecek.

Nöbet

Asistan hekimlere nöbet tuttukları ortamda rahat etmeleri için temiz çarşaf, pike ve yastık desteği verilecek. Ayrıca asistan hekim tıbbi risklere maruz kaldığında kişisel temizliğini yapabilmesi için çalıştığı ortamda 24 saat sıcak suyu olan duş konulacak. Duş alacak asistan hekim için havlu ve kozmetik malzeme hazır bulundurulacak.

Kadın Asistan Hekimler

Kadın asistan hekimlere pozitif ayrımcılık uygulanacak. Hastanelerde kendilerini daha iyi hissetmeleri için ücretsiz kuaför ve makyaj hizmeti verilecek. Ayrıca haftanın belli bir günü saat 12.00’de mesaiden çıkmalarına izin verilecek.

Hastane İçi Spa Hizmeti

Geceyi ameliyatla geçiren cerrahi bölümler için operasyon sonrası hızlıca dinlenip yeni girecekleri operasyonlarda daha verimli olabilmeleri için spa ve masaj hizmeti verilecek. Bu sayede cerrahi bölümlerdeki asistan hekimler daha verimli çalışacak. Bu hizmetten dahili ve temel bilim asistan hekimleri de yararlanabilecek.

Spor Hizmeti

Hastanelerde asistan hekimlerin spor yapabilecekleri ortamlar sağlanacak, birlik beraberliğin geliştirilmesi için spor müsabakaları yapılacak.

Asistan Hekim Bahar Şenlikleri

Asistan hekimleri topluma kazandırmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına daha iyi hizmet vermelerinin moral motivasyon desteğini sağlamak için yılda bir kez bölgesel bahar şenlikleri düzenlenecek.

Aslında bu yazılanların gerçekleşmesi hiç de zor değil.

“Asistan Hekimlere Çılgın Proje” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.