Kategoriler
Haberler

Hacettepe BAND SKYTÜRK’te

izlemek için lütfen linklere tıklayın…

bölüm-1

bölüm-2

 

 

“Hacettepe BAND SKYTÜRK’te” için 69 yanıt

entellektüel elitlerin benim hakkımı savunuyormuş edasında bir şeyler ortaya koymasından artık fena halde sıkıldım ki bu bunaltının kaynağı görünenin arka yüzünü bilmekten kaynaklanıyor öyle şans eseri filan denk gelsem klibe çoğunluğun sesi gibi ben de yaratıcı hatta kreatif (daha bi avrupai övgü olsun) der mevzuyu da ne güzel toplamış gençler diye atıp tutardım ama y.o.k malesef madalyonun arka yüzünü bilmek iyi gelmiyor insana. İnsanın söylediği öğütlediği ya da anlattığıyla davranışının bir olması gerektiğini böyle olmanın erdem hatta erdem fazla üstten bir özellik olur sadece karakter sahibi olabilmek adına bunu yapması gerektiğini düşünürken ah bu çelişkiler y.o.k mu insanı kahrediyor.
Kendi ismimi açıklamaktan çekinmem hatta daha ağır eleştiriler de yapabilirim ama kişiliklere saldırmama etik olarak benimsediğimden bu umutsuz yazıyı burda bitiyorum.
Belki birileri okur bu yazıyı da zihnin de oluşan teze bir anti tez koyarak değerlendirmeyi düşüncesinde kurar bu da bana yeter.
Performansa karşıyım ama sistem çıkarcısı entellektüel elitlerin şaklamanlıklarına da karşıyım. nokta.

bir de şunu eklemek lazım isyan eden karşı çıkan hak arayan dostlar fikirlerin karşıt olmasına birilerinin çıkıp bunlar marjinal demesine bozuluyor ve kızıyorsak başka görüşlere saygılı olmayı bilmeliyiz.
net başından siteyi yönetirken yorum silmek herhalde doğru bir davranış olmasa gerek.

Değerli yorumcu çok yoğun bir şekilde sitemiz ziyaret edildiğinden (günde 10.000 kişi) hosting firmamız talebi karşılayamaz hale gelmiştir. Bu sebeple sitemizde bazı veri kayıpları yaşanmıştır. Herkesten özür dileriz.

http://www.asistanhekim.org küfür, şantaj, hakaret vb. yorumlar gelmediği sürece hiç bir yorumu silmemektedir.

Ben ismimi açıklıyorum ( İsmimi açıklıyamıyorum, etik, insanlara saldıramama, vıdı vıdı yapmışsın ya, gayet saldırıp, hiçbir makul neden gösteremeden demagoji yapmana rağmen) Ben, Oğuzhan Karcı. Hacettepe BAND’ın vokaliyim. Performansa karşısın demek ? Peki, zahmet edip bu 25 – 30 dakikalık haberi izledin mi ?Yaptığımız konuşmaları,bugüne kadar hiç bir kanalda verilmeyen sansürsüz mesajları dinledin mi? İzledin ya da izlemedin. Sen bu klip çekilirken verilen emekleri, çıkan zorlukları, uykusuz geceleri biliyor musun ? Seviyeden bahsediyorsun ama şaklabanlık diyebiliyorsun. Dedim ya, sağlam demogoji yapıyor, aklın sıra laf cambazlığı yapıyorsun. Ama ne ben, ne arkadaşlarım, ne bu camia senin gibi insanların bu tarz yorumlarına pabuç bırakmayacaktır. O grupta gördüğün insanların bir kısmı, sadece konser vererek ya da klip çekerek değil başka alanlarda da bu davaya hizmet etmiştir. Sen ancak, buralarda, o bizar kompleksinle yorum yapmaya devam et. Ve bence, cidden adını da verme. Çünkü, adını veremeyecek kadar eziksin.

ismimi açıklayamıyorum gibi bir ifade yer almıyor yazı da bunu fark etmeni öneririm. Sen açıkca bana hakaret etme çabasına girmişsin ama önemi yok sonuçta düşüncelerin açıklanması fikirlerin öne sürülmüş olması marjinal ya da genel kanı ya da her neyse saygı duyulması dinlenmesi bastırma girişiminde bulunulmaması ana düstur olmalı bundan hoş görüyorum seni ayrıca programı izledim video olarakta değil gecenin bir saatini bekleyip kanaldan canlı yayındayken eyleme de katıldım neyin ne olduğunun da farkındayım merak etme.
Adımı veremeyecek kadar eziksin filan bunlar hoş tümceler değil şimdi ben sana kalksam şimdi direk hakarete iyicene dalsam senin doktorluğundan hekimliğinden dem vursam sana mesleki ahlakına saydırsam olur mu olur ama yapmayı düşünmüyorum.
Belirtmek istediğim şu ki birileri size kalkıp bunlar marjinal grup bunları pekte önemsemeye gerek yok dediğinde fikri değersizliğe düşüyor bunu haksızlık olarak nitelendiriyorsanız sizlerde başka görüşlere katılırsın katılmazsın sorun değil ama saygı göstermeyi becerebilirseniz tutarlı olmayı sağlarsınız.
öyle ben eziğim sen eziksin yok vıdı vıdı vs gibi cevaplar verme sadece polemik yaratır ki buna ihtiyaç yok ayrıca ismimi açıklasam ne olacak senden alt statüdeysem canıma okuyacaksın peki ben senden daha üst bir statüdeysem ya ben böyle bir işe girişirsem ne olcak.
gerek yok bunlara;
GÖRÜŞLERE SAYGI LÜTFEN ENTELLEKTÜEL ELİT DOSTLARIM(!)

Sizle gurur duyuyoruz, göğsümüzü kabarttınız. Çok yaşa Oğuzhan ve Hacettepe Band. NOKTA!

🙂 Gamzeee abla, bence kesinlikle sen de çok yaşamalısın. Öncelikle bir psikiyatrist olarak, genel bir hekim olarak ve bu ülkede yaşayan akıllı, esnek zekalı, eğlenceli, paylaşımcı, güvenilir ve aydın insanlardan biri olarak. Desteğini hep arkamızda hissetmek müthiş bişey.

Donem 5 stajer ogrencısı olarak ısmını açıklayan zaten son 1.5 aylık surecte adını ogrendigim Oguzhan abiyi gonulden kutluyor. Ve emeklerinden dolayı elıne saglık demek istiyorum. Abi dedıgın gıbı fazla demagoji yapmak istemiyor ve hiiiiiiçççççç canını sıkmamanı oneriyorum. Seni seviyoruz abi.

oğuzhan arkadaşımızı tanımayan biri olarak verdiği emeğe saygı duyuyorum, madalyonun arka yüzü ne olursa olsun ben görünen yüzüyle ilgileniyorum. İsmini vermeme cesareti gösteren arkadaşıma başkalarının hatta senin deyişine göre entellektüel elitlerin senin hakkını savunmasından sıkılacağına kendi adına somut bir adım göster bizede senide alkışlayalım…birbirimizi eleştirmeyi bırakıp ‘bir’ olmamız gerektiğini düşünüyorum…

Sonuna kadar super bir klip oldugunu ve sonrasinda Sky Turk kanalinda verdiginiz bu roportajin bugune kadar verdigimiz tm msajlarin harika bir ozeti oldugunu dusunuyorum. Elinize saglik. Bence cok yaraticisiniz. Hatta KREATIF. So Europen,

Kedi uzanamadığı ciğere pis der…
Show tv kameranı bize şunu demişti; Doktor Ne Demek’i bir daha çalın yoksa bu eylem haber olmaz. Çünkü ilk defa böyle bir eylemle karşılaşıyoruz ve çok güzel olmuş, biz sizle beraber haber yapacağım demişti.

BU KEDİ CİĞER MEVZU NEDİR ANLAYAMADIM ama benim frontman olma çabam yok ki yani. Burdan aslında şöyle bir çıkarımamı gitsek, eylem filan iyi güzel de şöyle bak biz de öne çıktık eylemi sürükleyen olmaktayız budur misyon oh liderim ben narsistliğine bürünüyorsun amaç araç birbirine karışmış mı desekte bak yukarda bize ezik diyorlar sonra demeyelim şimdi.
Habercilerin yaklaşımına nazaran eylem yapmış isek vay halimize ki biz sadece anlatıcı olmak lüksüne sahip değiliz bu konumda. Halkın karşı tarafın haberden ve eylemden NE ANLADIĞI gerçekte önemli olandır. Habercilerin her olaya magazin sosunu dökmekte usta olduklarını da göz ardı etmeyelim ki sen bu tarz bir yorumu başka bir forum yorum kısmında abi adam bi daha çalın vs diye biraz da eleştirel yorumladığını anımsıyorum ama şimdi bunun savunusunu yapmış görünüyorsun kanımca.
Belirttiğin kanaldaki haberi hiç mi hiç beğenmedim ki bu konuda sizi suçlamak yersiz olur o haberci dostların tavrıdır doktorlar da eylem yapmış ha ha bak bir de şrkı yazmış bak adamlar yetenek yahu müzikte yapıyorlar sevdim kerataları gibi sevindirikçe bir üslupla yayın yaptılar ki hiçte halkta vay be adamlar isyanda gibi bir bilinç yaratmadığına şahit oldum üzücü.

Bu arkadasin yazdigi yorumu okudum ve saskinigimi gizleyemiyorum. Bu klibin eylem ve dava uzerine nasil etkide bulundugunu goremezler diye, Klip bizzat grevin simgesi olmus ve medyanin ilgisini cekmesiyle coskuyu en yukarilara cikarmistir. Hacettepe Band uyeleri sizleri tanimasak da Istanbul’da sarkinizla costuk. Hic biseyi kafaya takmayin, sizden daha da iyilerini bekliyoruz. Aynen devam.

Harika is cikardiniz dostlarim. Bu tarz art niyetli yorumlari hic umursamayin. Hepimiz sizi cok seviyoruz, NOKTA. Bolu’ dan sevgiler.

Hekim arkadaşlarım bu cevaplarınız inanınki bizleri Hacettepe Band üyelerini çok sevindirdi… Çünkü bizler bu konserleri klipleri şarkıları hastanenin gizli saklı yerlerinde gitar akorları çıkartarak, klip için uygun ortam hazırlayarak, ameliyathaneye kimlik bırakıp sedye çıkartarak, gece 3’e kadar hacettepe hastanesi yönetiminden özel izinler alarak, nöbetten çıkıp prova stüdyosuna gelerek yaptık. Sadece bunlar mı peki? Sahne kurulumları, ses sistemlerinin ayarlanması (Ezginin Günlüğü’nün sistemini de bizler hazırladık) Hacettepe’nin eylem organizasyonunda her basamağında yer aldık. İnsanoğludur hata yapar desek de cidden bir hatamız olsaydı bu bize adamakıllı gelinir söylenirdi, böyle çamur atılıyorsa “isim vermeden” demekki başka niyetler var. Eğer o ilk yorumu sağlık bakanı okusa 2 eylem yaptılar hemen birbirlerine düştüler diye gülerdi… Eğer biz kendi içimizde birlik olamayacaksak baştan vazgeçseydik diyorum ve o hadsiz yoruma cidden sinir olsam da sizlerin desteğiyle moral buldum, teşekkürler hepinize…
Hacettepe Band’in gitaristi Burak ELMAAĞAÇ!

Bu hacettepe milliyetçiliği ne böyle ya iki lafta hacettepe yok hacettepe band tam ya tamam. Hacettepeli olmak ayrıcalıktır tamam anladık.
arkadaşım sen doktorsun doktor adayısın hacettepe bandin gitaristi diye not düşmeye niye gerek duydun anlayamadım gitaristler mi ayaklandı. başka niyetler var olayına gelirsek ne niyetim var acaba benim ben de şöyle düşündüm de birileri bana dikte mi ediyor bunları yazayım diye yoo kişisel olarak mı sapkınlığa vurdum yoo komplo teori kurulmuş direk. üzücü.

Hem klip hem de canli yayin number 10 olmus. Ayrica tum diger gazete yazalarini ve TV goruntulerini izledim. Cok basarili ve yaptiginiz yorumlar cok isabetli. Hacettepe`BAND bence bizim yaratici ayagimizdir. Bence de aynen devam. Sizi seviyoruzzzzzz.

Ayrıca eğer farklı niyetlerin peşinde olsaydık, bu haberi asla kaçırmazdım ben… Televizyona çıkacağız hadi hadi hadi falan diye çocukça işlere girişirdim. Bizim amacımız mesajı vermekti, bikaç grup üyesi orada olamasa da mesajımız verildi. Çünkü bu grup 6 kişi değil tüm hekimleri temsil etmek amacıyla bu konserleri verdi, klibi çekti. Klipte bir sürü eylem görüntüleri kullanıldı, ttb kaşesi kullandı. Sekonder amaçlar gütmeden primere yönelik davranıldı. Daha ne diyebilirizki… Bunları konuşmak yerine daha yapıcı neler yapabiliriz onları konuşalım…

gerçekten her bir yerde kadroda ufak değişiklikler oluyor farkettim ben de. iktisat radyo tv destekleri iyi gidiyor arada tv yanınındaki davulcu dostu sevdik bu arada saygılar.
sana tüm hekimleri temsil etme yetkisini kim verdi acaba en azından ben ve benim gibi düşünen hekimler vermiyoruz bu yetkiyi vermediğim içinde eleştiriyorum eleştirdiğim için marjinal grubun içinde daha bir marjinal oluyorum oh ne güzel ya.ama itiraf edeyim
Sekonder amaçlar gütmeden primere yönelik davranıldı. cümleni pek bir beğendim yani.

Cok guzel ve cok keyifli bir klipti ve ayrica canli yayini izleyen biri olarak verilecek mesajlari muthis bir akicilikta toladiniz. Gercekten superdi. Her kosulda arkanizdayiz ve destekliyoruz!!. Kurtulus yok tek basinaaaaa ya hep beraber ya hicbirimiz.

Programı sonuna kadar izleme şansını biraz önce buldum. Helal olsun demek istiyorum. Çok sakin ve iyi konuşmuşsunuz. Söylenebilecek herşeyi söylemiş, hemen hemen bütün konuları ele almışsınız. Klibe gelince, zaten 10 numara olmuş 🙂 Elinize sağlık tekrar.

yıkanmak istemeyen çocuklar birileri tarafından marjinal olarak nitelendirilmeye çalışılan hekimler topluluğunun içinde marjinal olarak yaftalanmakta olan ekstra ekstra marjinal bir tavır olarak duruş sergilemektedir.
Önemli olanın bireylerden çok topluluk tavrı olmasına inanmakta televizyonun magazinle soslandırılmış haberlerinden ziyade halkın kafasında ne kadar yer edebilmiş olmayı önemli görmektedir.

Yukarda yorumlarıyla fikir tartışmasına giren herkesi fikirlerini söyleme cesaretinden dolayı kutlar her türlü görüşe saygıyla yaklaşır.

SİLMİYORUZ BİLGİNİZ OLSUN ADMİN http://www.asistanhekim.org

İnternetin özgür ortamında yazı girişlerinin silinmediği tüm topluluğun temsilinin bir gruba atfedilmediği her görüşün ifadesini bulabilmesini diler ve umut eder.nokta.

Bu arada öyle sen eziksin filan demek yakışmıyor beğenemedim tavrı.

Saçma sapan, anlamsız, ne yazdığını kişinin bile bilmediği yorumlara cevap bile vermeyin bence güzel kardeşlerim. Sizler çok güzel işler yaptınız ve muhakkak ki bunları öyle iki dakikada değil büyük emeklerle yaptınız. Ve, sizler birer doktor, öğrenci hatta yanılmıyorsam grubunuzdaki tıp camiasından olmayan insanlarla birlikte iyi işlerin altına imza attınız ve ben de bir arkadaşımın dediği gibi tüm yaptıklarınızı fazlasıyla zekice, yaratıcı ve ELİT deyimle çok KREATİF buldum :))) Biz Hacettepe Band’ı çok sevdik, onlar bu eylemin hoş tınısı, sesi ve haykıırışı oldu çünkü. Benim anlayamadığım, bu gençler bu kadar harika işler yaparken, kalkıp bazı insanlar neden bu şekilde anlamsız, tahrik edici ve sataşır bir tutum sergiliyorlar. Neyse, çocukların bazıları yıkanmış ya da yıkanmamış :9 siz hiç takmayın genç meslektaşlarım beyaz önlüklerinizle, duru sesiniz, emeğinizle, pırıl pırıl yüzlerinizle o muhteşem işlerinize devam edin. Sizleri gerçekten çok sevdik Hacettepe Band
Dip Not : Hacettepe Mezunu da değilim Hacettepe’de Dr’luk yapmıyorum ama Hacettepe Band’ı seviyorum. Ve milliyetçilik lafları gibi şeyleri bu platforma taşıyan arkadaşa da birazcık güldüm açıkcası 🙂 Sevgiyle kalın.

yorumları silmedikleri için admine teşekkürler.

yıkanmak istemeyen çocuklar ne demek istediğini bilen bir oluşum olarak saçma sapan kişinin kendinin bile bilmediği gibi açıklamaları nahoş ve bugün bize atfedilen gibi saldırgan bulmaktadır.

burada anlaşılmayan bir durum var ki oda burada klip şarkı vs hazırlanırken emek harcanmamıştır gibi bir açıklama yapılmamıştır ki yaptığınız her bir şeyin bir hazırlanma sürecinden geçtiği şüphesiz buna yapılasn herhangi bir itiraz yok

başka bir paylaşımda da arkadaşlar bu emek konusunda zaten birbirleriyle ters düşmüşlerdir. yok senin emeğin yok bize teşekkür etmediniz filan o olayı zaten çok ayrı tutuyorum.

konu farklı alanlara saptırılmış ilk yazmış olduğum yazı tamamen saptırılmış olaya farklı farklı yönlerden yazı karalanmaya çalışılmaktadır.

olayı iyice bir saptırsak metni yaratıcı bulmadım müzik sıradandı çalma hataları mevcuttu yok efendim çekimler hatayla doluydu duru sese zaten diyecek bir şey bulamıyorum (!) gibi bir aşağılamaya gitsem bu sefer de adamlar amatördür o açıdan çok iyi filan diyeceksiniz ama olay klibin müziğin çekimin iyi olup olmaması değildi ve kesinlikle konu bu alan çekilmemelidir.

sistematik ve toplumsal bir eleştiriyi anlamamakta ısrarlı olanlara söyleyecek lafım şudur ki hangi alan ve durumda olurlarsa olsunlar toplumsal kademeleşmelerde olgulara baştan eyvallah diyenler ilerleyen süreçlerde gelişen negatif yanlardan başlangıçtaki tavırlarından dolayı olayın sorumlusu olmak zorundadırlar.

Her sistem kendi çıkarcısı yaratır.

bunu açıklamaya gerek duymuyorum.

hak arayışında gözükenlerin bir kısmının kesinlikle samimiyetine inanmıyorum ki buna katılan çok fazla insan var hem hekim olarak hem de halk sıradan insanlar.

samimiyete inanmayan insanları ya bakanlık yanlısı ya siyasi çıkarcı demenizi bekliyorum ama böyle bir bağın olmadığını kesin ve açık bir dille belirtmekten çekinmiyorum ki yıkanmak istemeyenler bırakın performansı sağlık sisteminin tümden bir rezalet olduğu inancında olan bir oluşumdur.

hatta daha bir üst sesten veryansın edeceksek şunu belirtmeliyim ki performans ödemelerinin daha düzenli ve yüksek düzeyden yapılması sağlandığında şayet kimsenin bir hastayı 10 dakika mı 10 saniyemi görmenin umrunda bile olmayacak olan çürük karakterlerin var olduğunu çok iyi bilinmelidir ki kimse bunu inkar etmeye kalkmasın. yıllardan beri süren sistemlerde farklı hastanelerde yapılan uygulamalar hangi hastaya optimum bakma süresi vardı sormaktayım size. lütfen bunu çok fazla öne sürmeyin inandırıcılığının olmadığını görmekteyiz.
garanti kazanç garantisi hakkımızı talep ediyoruz gibi bir söylemenin gerçekçiliği daha fazkladır.

her sistem kendi çıkarcısını menfaat sağlayanını çıkartır.

rica ediyor ve ezik eksik saçma kendini bilmez demek yerine okumaya anlamaya çalışmanızı umarız ama buna cesaret edebilecek gözleriniz varsa cesareti olan dostlar ve davulcu dostuma sevgiler saygılar.

Fazla söze gerek yok. Klibiniz hem görsellik, hem yaratıcılık açısından fazlasıyla güzel olmuş. SkyTürk röportajınızı da biraz önce izledim ve baterist arakadaşınızın dediği gibi saldırılar toplumun her kesime birimine yapılmaktadır ve bu bağlamda kenetlenmiş ve dik bir duruş sergilemek son derece onurlu bir tutumdur. Bir hekim olarak ben de Hacettepe Band’i tebrik ediyorum.

burakcim, oguzhan abi, saygin, ve adini bilmediğim diger hacettepe band uyeleri, hepinizin agzina yuregine saglik..her eylemin her tepkinin bir onderi bir tetikleyeni olur suphesiz, bu gorevi ustlendiginiz icin kendinizle gurur duyuyorsunuzdur, ben de sizlerle ve bu surecte emek veren herkesle gurur duyuyorum. gercekten istemeyenler tabi ki katılmama hakkina sahiptir, kendilerinin daha iyi bir tutumlari olacaksa buyursunlar amaca hizmet etsinler, oyle oturup ta yok size beni temsil etme hakkini kim veriyor demekle yapicilik olmaz, o zaman siz temsil edin de sizle gurur duyalim, saygi duyalim. siz tarihe gececek bir olayin basmimarları oldunuz, binlerce hekim, hekim adayi, ozellikle de hacettepeliler sizlerle gurur duyuyor, sevgi ve saygilar..

ya şu eş dost muhabbetini geride bıraksak çok iyi olacak ben de burdan
tüm yıkanmak istemeyen çocuklara,
adam olucak çocuklardan olmayanlara,
ölmüş yazarlara ve carl roger a sevgi ve saygı duymaktayız ve isimleri anmak büyük onurudur.

biz tüm hekimleri temsil ediyoruz gibi bir ifadenin karşılığında beni temsil etme hakkını sana kim verdi demek gibi bir cevap hakkı doğmuş ve bu kullanılmıştır.

yıkanmak istemeyen çocuklar oluşumu olarak sağlık sistem ve hizmetlerinde post modern süreçle birlikte gelişen insancıl tutum ve tavırların geliştirilmesi bu konuda sağlık çalışanlarına sağlık hizmeti sağlayıcısı kurum ve kuruluşlara düşen ödev ve sorumlukların saptamasıyla ilgili bir çalışma taslağı ve bu tutuma uyum sağlayacağına dair senden destek alacağımıza dair bir görüşme yoluna gidebilecek ve desteğini göreceksek
eşin dostun olamasakta o zaman senle de gurur duyarız NİDACIĞIM… gülücük…

🙂 Cnm benim ya. Çok teşekkür ederiz Nida. Ayrıca, buraya destek mesajlarını yazan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnanılmaz derecede onure ediyorsunuz bizleri. Bizler hep birlikte bişeyler yaptık. Hacettepe Band de bu birlikteliğin farklı bir bacağıydı. Kim inanırdı Sıhhiye meydanında 35 . 000 kişinin toplanıp, reaksiyon vereceğine, dimdik duracağına, Onur’un da ( davulcu arkadaş ) söylediği saldırı karşısında eğilmeden duracağına ? Dokuz Eylül’ün o muhteşem ( EFSANE ) grevine ve zaferine ? Kim inanırdı tüm doktorların bu denli müthiş bir senerjiyi oluşturacağına ? Biz bu 1.5 – 2 aylık süreçte çantamızda taşıdığımız sandviçleri birbirimize verdik, birbirimiz için soğukta üşüyünce içimizi ısıtsın diye xceplerimizi kahve poşetleriyle doldurduk. BİZ bu süreçte birbirimizi bile çok sevmeyi öğrendik, koruyup kollamayı öğrendik. Arkadaşlar, bizim genelimiz bu tarz olayları pek bilmezdi, yabancıydık eyleme greve. Biz bunu bu süreçte öğrendik. O yüzden buraya yorum yapan o arkadaştan ricam, ön yargılı davranmadan olayın gidişatını, sürecini şöyle bir gözden geçirmesidir. Süresiz GREV için hazırlandığımız şu günlerde ihtiyacımız olan en önemli şey birlik, inanç ve birbirimizi gerçekten sevmemizdir 🙂 Tekrar çok teşekkür ederiz.

Dr. Oğuzhan Karcı

Arkadaşlar, bizim genelimiz bu tarz olayları pek bilmezdi, yabancıydık eyleme greve. bak ne güzel söylemişsiniz entellektüel elit dostlarım(!)

10 numerooooo 🙂 Sizi seviyoruz Hacettepe Band. Yeni çalışmalarınızı da heyecanla bekliyoruz. Süresiz grev konusuna gelince, kesinlikle iki günlük grevin hiçbirşeyi çözmeyeceğini düşünüyorum.

Ağzınıza, yüreğinize sağlık çocuklar. Çok iyi işler yapıyorsunuz. Hepinizi tek tek kutluyorum.

Eylemde doktordan başka herkes vardı. Tuhaf tuhaf sendikalar adını bile daha önce duymadığım. Marjinal gruplar demesi çok ta yanlış değil bakanın bence. Devlet hastanesinden kaçıp Dışkapı SSK’ya da gittim ben orda yüz kişi bile yoktu. Doktor desen belki 15-20 tane bu mudur doktor eylemi? Tabi kimse gelmez devlet hastanelerinde performans kaç zamandır var nerdeydiniz? o zaman performans sisteminde sorun yok şimdi ucu size dokununca mı performans olmaz! iki şarkının vurduk dibine, TTB’nin alternatif bir sistem, program sunduğu yok sadece performans olmaz diyoruz? Peki ne olsun niçin çözüm üretemiyoruz? bi halt olmaz bu eylemden.

doktor selin gibi düşünen dostlar selam olsun teşekkürler.

hatta daha bir üst sesten veryansın edeceksek şunu belirtmeliyim ki performans ödemelerinin daha düzenli ve yüksek düzeyden yapılması sağlandığında şayet kimsenin bir hastayı 10 dakika mı 10 saniyemi görmenin umrunda bile olmayacak olan çürük karakterlerin var olduğunu çok iyi bilinmelidir ki kimse bunu inkar etmeye kalkmasın. yıllardan beri süren sistemlerde farklı hastanelerde yapılan uygulamalar hangi hastaya optimum bakma süresi vardı sormaktayım size. lütfen bunu çok fazla öne sürmeyin inandırıcılığının olmadığını görmekteyiz.

merhaba, “hacettepe band”in yaptıkları da -greve katılan her bir hekimin yaptığı gibi – çok anlamlı ve değerli.
Hepsine teşekkürler.

Bu konuya katılmayanlar olabilir. Görüşlerine saygı duyuyorum.
Ancak tartışmanın uzamasına da gerek olmadığını düşünüyorum.
Aksi halde internet tabiriyle karşılıklı “trolleşme” haline gelmesi bu sitenin ve GREV in amacına uygun olmayacaktır.
Saygılarımla.

görüşlere katılmasa da yorumdaki nayiflik yeterli ve değerlidir herkese tavsiye olmalı kanımca.

dedigim gibi yapici olacaksan, ortaya atip savunacagin fikirler mantik cercevesindeyse, ve en onemlisi de binlerce kisiyi bir amac ugruna pesinden getirebileceksen, sadece ben ve hacettepe band ya da senin tabirinle elit! doktorlar degil, tum hekimler ve hatta tum saglik calisanlari saygi duyar ve seni ya da sizi destekler. fikri savunmayabilirsin, kendini ya da kendinizi bu cati altinda gormeyebilirsin ama bence tavrin kirici, herseyden once verilen bir emek var ortada o bir gercek ve bu belki de bu ulke icin bir ilk, en azindan buna saygi duymani istiyorum. gercekten de surecte hic bir hekim ve hekim adayinin tasvip etmeyecegi sekilde, ozellikle de bu tepkiyi siyasete alet etme gibi olumsuzluklarla karsilasilmistir, peki bazi kesimler tarafindan sabote edildi diye nihai amactan sapilmasi mi dogrudur, aksine bunlarin uzerine gitmek ve savundugumuz dogru seylerin ardinda daha da dirayetli durmak ve firsatcilara meydan birakmamak bana daha mantikli geliyor acikcasi. sevgi ve saygilar.

üsluptan dolayı gerçekten sevgi ve saygı sunmak bir borçtur.

Biz çok Yürek tek sesiz !!! Hacettepe Band bizim anlatamaya çalıştığımız bir çok sesi müzikleriyle anlattı ve sesimiz oldu. Var olun gençler. Eşiniz, kız arkadaşınız, sevgiliniz ya da dostunuz olmayan ve de yıkanan biri 🙂 Sevgiler.

Zaferin ayrıntılarını öğrendiğiniz zaman, onu yenilgiden ayırt etmekte zorluk çekersiniz.

Öncelikle grup arkadaşlarımdan ( özellikle Burakcan ) ricam arkadaşla polemiğe girmemenizdir. Zira, ben kendisine ithafen yazdığım son mesajda bişeyleri anlataya çalışmış ve iyi niyetli, ılımlı bir tarzda konuşmuş olmama rağmen hala aynı şekilde takıntılı ve tuhaf yazılarına devam etmektedir. Takıntı konusunu belirtmeme bile gerek yoktur çünkü herkesin de gözlemlediği gibi arkadaş durmadan ard arda buraya bişeyler yazmaktadır. Amacının ne olduğunu ben açıkcası anlayamadım.Ama, bunu öğrenmek için kasmanın da bir anlamı yoktur. Zira, buraya yazan herkes ( Tanıdığım ya da Tanımadığm ) kısa, öz, çağrışımlarının dağılmadığı ( sağlıklı ve psikotik olmayan ) 🙂 destek mesajlarını yazmaktadır. Sonuç olarak, çocuk ( yıkanmayan ) buraya takıntılı mesajlarını yazıp kendi kendine monolog yapmaya devam edebilir dostlarım 🙂 . Bu arada, siz siz olun en azından yüzünüzü mutlaka yıkayın ( zihin açıklığı, konfüze olmamak, çağrışımların kopmaması ve dezoryante olmamak amacıyla ). Sevgiler.

Harika, tek kelimeyle harika. Ben İstanbul’da görev yapan Kadın Doğum uzmanı bir hekimim. 19 ve 20 nisan’da yapılan greve de hem muanehane mi kapatarak hem de yürüyüşlere katılarak destek verdim. Şarkınızı ilk olarak grev meydanında duydum ve bu şarkı nedir diye sorduğma herkes çok şaşırdı. Sen daha ilk kez mi dinliyorsun dediler. Ben daha tüm doktorların bu kadar sahiplendiği, çoşkuyu bu derece doruğa çıkaran başka bir paylaşım görmemiştim hiç. Mydan inliyordu şarkınızda ve herkes söyliyor, birbirinin koluna girip ellerini havaya kaldırıyor. Tüccar değiliz diye haykırıyordu. Eve gider gitmez, klibi bldum ve izledim. Şaşkınlığım daha da arttı. Pes yani çocuklar dedim. Pesss 🙂 Amatör olarak fotoğrafçılık yapan biri olarak gözlemlediğim kamera açıları, görüntü kalitesi zaten çok başarılıydı ama o senaryo, kurgu, sürekli olarak klipte dönen saat teması, aralara serpiştirilen 13 Mart Mitinginden en çoşkulu sahneler, Hacettepe Band üyelerinin cool yüz ifadekeri ve dik duruşları, arkada çoşkuyla dans eden doktorlar, çok kötü bir odada uyumaya çalışan doktorun uyandırılma hikayesi, daha yazarım ama 🙂 sıkılırsınız şimdi. Hepsi hepsi çok yaratıcı gerçekten. Müzikal kalitede ise vokal olsun enstrumanlar olsun gayet başarılı ama hepsinden önemlisi inanılmaz bir enerjileri var ve bunu ianılmaz derecede hissetirebiliyorlar. Son olarak, benim de diyeceğim. Biz sizi çok sevdik Hacettepe Band.

Arkadaşım, bazı konulardaki düşüncelerin ( özellikle performans ödemelerinin daha üst seviyede ve düzenli yapıldığında bu direncin kırılacağı konusunda ) ben de endişeli olmakla birlikte tamamen ümitsiz değilim ancak ben de müzik yapan bir insan olarak bu genç kardeşlerimin başardığı şeyin küçümsenmemesi hatta fazlasıyla takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oğuzhan kardeşimi hiç tanımam, tanışmaya da fırsatım olmadı ama burdaki yorumları hepsini okudum ve senin yazdığın ilk yorumu açıcası ben de tahrik edici ve saldırgan buldum. Sonraki süreçte senin bu tarz tutumun devam etti ve bir türlü bitmedi. Hiç kusura bakma ama, insan ısrarla yazdıklarını görünce kendi kendine kişisel bir ego sorunu yaşadığını da düşünmeden edemiyor ve yazılarının içine koyduğun sosyalist söylemler de ömrü boyunca sosyalizme inanmış, bu uğurda yaşamış biri olarak beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Bu yetenekli genç hekimlere laf edeceğine, şu an bir parça kendi yaşadığın histerik krizi değerlendirmeli ve neden diye sormalısın? Neden?
Sözü uzatmanın anlamı yok. Müzisyen bir hekim olarak, kesinlikle şunu söyliyebilirim, çocuklar siz de gerçekten farklı bir ışık var. Ayrıca, davulcu kardeşime ben de selamlarımı yolluyorum. Tebrik ederim Hacettepe Band. Umarım var olan yeti ve yeteneklerinizi hep doğru işler için kullanırsınız.

öncelikle yaşamak istemem artık aranızda diyen
sözü özü bir dostum yavuz çetin’e
yaşanılan hayatın gerçekliğini hesaba katmayan ve
sadece genel çerçeveyi çizen psikiyatrik anlayışa insani boyutu ekleyen Ronald David Laing’e
Toplumun kendi sahte yaşam tarzını korumak için bir hastalık yarattığını, toplumun gereksinimlerini karşılayan tıpın ise bu hastalığın tedavi yöntemlerini belirlemek, tanımlamak, sınıflandırmak ve uygulamak için “psikiyatri” adında özel bir uzmanlık alanı yarattığına dair ifadelerde bulunan David Cooper’a
deliliğin tarihini yazan Michel Foucault’a
aklın fazlası cehehennemdir diyen sevgil dostum süveyda ölüdeniz e
akıl hastanlerinde yatan tüm tutuklu ve yakınlarına
her zamanki gibi ölü yazarlara ve yıkanmak istemeyen çocuklara
buradan selam olsun . iyiki vardınız varsınız var olmaya da devam ediniz.

insanın sırf çoğunluk, çoğunlukta olduğu için, kitlelerle ya da çoğunlukla aynı şekilde düşünmek istemesi aşağılık ve düşük bir kafasının olduğunun kanıtıdır. halkın çocuğunluğu ona inansın inanmasın hakikat değişmez
diyerekten hakim görüşler üzerindeki ifadesiyle yıkanmak istemeyenlere bir düstur katmış giordano bruno yu
ve yazıları silmemiş bu tavrıyla gerçekten sempati toplamış belki de şu an küfrediyor olamaz mı olabilir ama olsun ADMİN e de ekstradan şükranlar sunarız.

Selamlar Oğuzhan abi ve Hacettepe Band’ın tüm üyeleri. Ben Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde İntern Dr’um. Gerçekten gurur duyuyoruz yaptığınız işlerle. Devamını da bekliyoruz. Süpersiniz.

Tartışmalarda etkin olarak gördüğümüz buradaki sakinliğine hayran kaldığımız
Hacettepe Band gitaristine
Çünkü, adını veremeyecek kadar eziksin diyebilecek kadar ılımlı tavrı ve iyi niyetiyle göz dolduran sürekli kişilik analizlerine giden uzlaşmacı psikotik olmayan solistlere
yıkanmak istemeyen çocuklara hızlı tanı koymada duayenleşmiş histeri ve ego konusunda uzmanlaşmış fırsatı bulduklarında şehir cereyanına bağlanmaktan çekinmeyecek olanlara
dünyada kanatılmamış sözcük bırakmayanlara
ayrımcılara
çoğunlukçulara
yaftalayıcılara
ideolojik ayrımlarla herhangi bir söylemi parselleyenlere
yehova şahitlerine
selam söylemiyorum.

Nerde kalmıştık diyeceğimiz günlere kadar
meydan sizindir doktor ne demek çiler.
esenlikle kalın.

🙂 Biz de sana teşekkür ediyoruz çocuk ( yıkanmayan ). Özleteceksin kendini. Ha, bu arada bu tarzın ve tutumunla, meydan hiçbir zaman senin olmayacaktır, malesef 🙂 Kimseye de EZDİRme kendini 🙂 Tamam mı çocuk ( yıkanmayan ) ? Hoşcakal.

gülücükler gülücükler gülücükler zafer kazanmış edasıyla takıl sen dostum ya. Meydan benim olsun kaygım yok ki meraklanma tasalanma sen. al tüm meydan senin olsun. ya şey sorcam bu yıkanmak üstüne kendince espriler buluyorsun ya zihin açıklığı, konfüze olmamak, çağrışımların kopmaması ve dezoryante gibisinden sen bu psikiyatrik terminolojiye iyi sarmışsın canım benim her yerde söyle söyle kültür kültür gözüküyorsun. Hakaret ettim saydın peki sende hakaret etmeye kalktın da bu ruh sağlığın bozuk triplerinden vazgeç yaratıcı değil yaratıcı olsan takdir edicem. çocuk çocuk gülücükler filan sen her türlü 23 nisan parodisine girmişsin hımm bi de entellektüel elit dedim ya çok çok özür dilerim yıkanmak istemeyen çocuk kavramı üzerine bu kadar sapır sapır dökülmen bu konuda beni ikna etti tavsiyem şöyle bir kaç kitap filan karıştır edebiyat şiir sosyoloji felsefe filan belki rastlarsın ne demekmiş bu diye.
bak alta kaynakça filan yazayım öğren bilgilen bir gün işine yarar.
İyice oku bilgilen öğren kendini geliştir bu psikiyatristce esprileri bırak billur sesinle şarkılar söyle harbiden entellektüelleş bir de dr sıfatının ardına koşmayı bırak sadece birey olarakta var olmayı bil dene ondan sonra bir görelim kumaşın olmuşsa olmuş deriz tebrikte ederiz sen canını sıkma. bak ihtimalleri hep göardı ediyosun senden büyük kıdemli olma ihtimalinin gözünden kaçırma öyle çocuk çocuk atıp tutmalar nereye kadar ba yarın da 23 nisan tbb yada sağlık bakanlığında koltuğa geçerim filan amann ha haberin olsun üzücü olur sonra.
sen bunun üzerine lütfen düşündüğüm espriyi yapma lütfen o kadar ele aya düşmesin tartışma yapacaksan da rica et benden tel mail ne istersen göndereyim sana öyle espri yapta çokça insan görmesin çok beğenemedim yaptıklarını naparsın işte.

Hiçbir toplumda tek düşüncenin olmamıştır, hayatın güzelliği çeşitliliğin olmasıdır. Ben böyle düşüneceğim, siz şöyle düşüneceksiniz. Ama yan yana geldiğimizde gırtlak gırtlağa gelmeyeceğiz. Coğrafya bir, yemeklerimiz bir. Pastırmalı fasulyeyi kim sevmez yahu? demiş canım canım bir hocam bak not et güzel sözlerdir bunlar anlamlı gelir umarım sana da gelmezse de şans eseri birleri okur burdan zihni açılır beğenir fena mı olur sana yaramayan başkasına yarar.
“Bir şeyi çoğunluk kabul ediyorsa, o şey doğru mudur?” sorusuna yanıtı: ” Hayır çoğunluk kabul ediyorsa sonu kötüdür, çoğunluk sıradan insandır!” da der aynı canım hocam.
kötüdür yerine başka bi söz geçer de ben ortamı bozmayayım istedim istersen itap filan destek olucam ben sana merak etme.

İmparator Kaiser geziye çıkmadan önce, “Bütün kuşbeyinli uyruklarını yıkanmış paklanmış olarak” görsün diye nazırları, gözcüleri, teşrifatçıları Almanya’nın dört yanına haber saldığında, Kaiser’in buyruklarına göre düzenlenmiş uydurma bir hayatı yaşamaktansa kendi oyunlarını sürdürmek isteyen çocuklar direnir, yıkanmak istemezlermiş.

Günümüzde hayatın “nesnesi” değil “öznesi” olabilmemiz için “yıkanmak istemeyen çocuklar”a ihtiyacımız var. der kitabında hocam bu kitabı sana hediye edicem güle güle oku faydalan.
esenlikle kal dostum. ricam psikiyatrik analizler çıkarma artık tamam anlaştı mı söz yazmıcam bir daha anlaştık mı solist dostum.

:)))) Sen epey kızmışsın dostum. Ama iyi oldu, özlemiştik ya, ışık hızında geri dönmüşsün. Bak çok samimiyim, seni özlemiştik. Sen benim, arkadaşlarımın, burdaki herkesin evcil hayvanı gibi oldun. Biraz huysuz, biraz şımarık, biraz şirin ve biraz sevimli. Demek ki seni hep böyle kızırmak gerekiyor. Ne olur gitme çocuk ( yıkanmayan ) . Ve bunun üstüne yine sayfalar dolduracak iki mesaj döşe. Zira, seminer, çalışma, tez arasında yazdıklarınla yüzümüzde tebessüm yaratıyorsun. Son olarak, yine kızacaksın ama alışkanlık ve mesleki sorumluluk işte 🙂 Risperidon 2 mg / gün diyorum.

dostum sen devam et bu mantıkla.
senin nasıl bir psikiyatrist olamadığını burada görmüş oldum. Hastaların adına üzüldüm ve aslında sen benim ilk yazımı bu tavrınla onayladın mevzu basitti hekimlik ünvanına yakışmayacak tavır ve davranışta olabilecek bireyler hekimlerin hakkını savunuyorum diye şaklabanlık yapmasının (burdan herkesi ayrı tutuyorum şu an sadece bu lafım sana) ironisi üzücüydü. Maalesef üzüldüm evcil hayvan filan bu derece sığ basit olabileceğine ihtimal vermek aklımdan geçmemişti ama yazık fakülte bitirsen uzman olsan yetmez akademisyen olsan ne çare…
bence keşke sen de adını yazmamış olsaydın bunları okuyan bir insanın çaresizlik dışında senin hastan olacağını sanmam.
görüşmemek üzere. tartışmaya girilecek standardı sağlayacak kapasite yokmuş sende.

Tek kelimeyle muhteşem bir klip. Sahnedeki enerjiniz ise harika. Şu yıkanmak istemeyen çocuğa gelince, cidden şaşırtıcı derecede sinir bozu bir adam ya da kadın, her neyse işte. Tüm yorumları boyunca size ve herkese ettiği hakaretler, aşağılamaların biri bin paraydı, en son mesajında ise bir anda masum çocuk olmuş, demek ki yıkanmış. O zaman Hacettepe Band üyelerine bir alkış daha benden, bu çocuğu yıkayıp temizlemeyi başardıkları için 🙂 Bu arada, Sosyalist Hekimin yorumuna da bayıldım. Çünkü ben de Sosyalizim’e gönülden bağlı olan biri olarak, sırf ego tatmini için bu platformda bu kadar emek verilmiş bir işi ve bunu destekleyen bir çok insanı aşılayan ve bunu yaparken de benim çok önemli değerlerimi kullanıp, kendi egosuna malzeme yapan birinin de tahrik edici sözleri karşında zekice yazılmış tepkileri hak ettiğini düşünüyorum. Ve, bir de psikiyatrist arkadaşa sanırım aynı zamanda vokal de olan arkadaşa katılıyorum. Bu çocuk ya burda kendince bir tiyatro çeviriyor ya da gerçekten tedaviye ihtiyacı var. Neyse, bence sizler de bir daha bu adama cevap verip, kendince egosunu tatmin etmesine izin vermeyin, Hacettepe Band grubunun üyeleri olarak. Tekrar tebrik ediyorum. Başarılar.

:))) Hahahaaaa. Bütün yorumları şu an okudum. Böyle bir laf salatasına daha önce pek az şahit olmuştum. Bir FTR asistanı olarak ben bile rahatlıkla psikoz tanısı koyabilirim bu insana 🙂 Yazık ya, çıkmış burada yıkanmayan çocuklar, yıkanmak istemeyen çocuklar, tırı vırı şeklinde abuk subuk demagojiler yapıyorsun. Ve, gerçekten özü sözü bir, samimi düşünen sosyalist arkadaşlarımızı da utandırıyorsun burada. Buyrun reklamlara “””” bıdı bıdı bıdı istemeyen çocuklar “””. Adam resmen oturmuş düşünmüş, nasıl reklamımızı yaparım demiş ve burda bizim paylaşımımız üzerinden reklamını yapmaya çalışmış. allah’ını seversen yıkanmayan, temizlenmeyen çocuk musun nesin, git bu ağızları, bu AYAKLARI başka yerde yap. Amacını anlamamız için İQ’umuzn yarısından azı yeterlidir.
Ve, ben de Hacettepe Band’ı sonsuz kere tebrik ediyorum. KAPAK olması açısından bazılarına. Kapağın içinden de şampuan çıkıyor, yıkanmanız için, promosyon olarak 🙂 Sevgiler ve saygılar.

25 şubat ve 13 martta sizleri dinledim. Klibiniz de gerçekten on numara olmuş. Bu sürece katkınız büyüktür. Tebrik ve teşekkür ediyorum ben de.

Slm’lar, ben Pamukkale Tıp Fakültesinde dönem 4 Stajer Doktorum. Klibi çok önceden izlemiş ve çok çok beğenmiştim. Canlı yayını ise yeni izledim. Sevgili abi ve ablalarım pırıl pırıl yüzleriyle, yüzleri gibi aydınlık ve akılcı mesajlar vermişler. Ayrıca, yeni şarkınız pardon cover’ınız da çok başarılı olmuş bence. Süresiz Grev konuşulurken, bu parçaya da klip çekmeyi düşünmez misiniz ?

merhabalar genc meslektaslarim
once sevgili oguzhancim ve tum grup arkadaslarina calismalari icin takdir ve tesekkur ederim genclerin azim ve basarisi bizleri gercekten gururlandirdi calismalarinda basarilar dilerim hepsine
ama yukardaki tartismayla ilgili cogunuzun abisi babasi olacak yasta biri olarak biraz bir seyler soylemeyi dusunuyorum
sevgili oguzhan dan baslayayim soze nasil tepkiler gelirse gelsin bazen sakin ve agir basli olmak ve susmak yeterli bir karsi tepki olur bunu yas gectikce daha iyi goreceksiniz muhakkak ama burdan ben sakinligini koruyamadigini gordum yukarda cokca gecen ruh sagligi bozuk yakistirmalarini ne oguzhana ne de diger yorum yapan hekimlere hic ama hic uygun bulmadim ilac ismi onermek israrla psikotik sozleri sizlere yakismamis bu basarili isler yapan oguzhancigim ve onu destekleyenlerin kendilerini savunma tarzi bu olmamaliydi diger yandan inaniyorum ki boyle yazidan yorumdan hastalik analizi yapmanin tehlikeli yanlis ve meslege uygun olmadigini oguzhancim muhakkak cok iyi biliyordur ve kizginliktan biraz boyle davranmistir diye umut ediyorum ve bir psikiyatr hastalarinin durumlarini konusmalarinda ve yasaminda bir asagilama nesnesi olarak kullanmamalidir bunu kabul edemeyiz sen de bu konuda hem fikir olmayi dilerim
sosyalist hekim ve nevin hekim kardesleriminde sosyalist soylemi sen agzina alma gibi tepkilerini sosyalizmin dogasina aykiri buldum bir soylemin parsellemesi seni beni olmaz ki bunu yikanmak istemeyen dostum satir arasina atmis bu konuda hak verdim dogrusu ama oguzhancimdaki tepkiyi dogal karsilayabiliyorum ama sizin ifadelerinizi destekten ziyade saldiri olarak gordum ki yikanmak istemeyenin tabiriyle soylemleri parsellemeyin marx hepimize yeter
el yuz yika gibi kucuk sakalar yapan yorumculara da sunu demek isterim ki biraz bu kavrami arastirsaniz okusaniz bundan faydalansaniz hem edebi hem bilgi olarak kazanim elde edersiniz
yikanmak istemeyen cocuk sen de benden buyuk olamassin zaten soyleminin sivriligi bana bunu gosteriyor ruh sagliginla ilgili kesinlikle hicbir yakistirmayi haketmiyorsun ama gercekten fazla fazla ofkelisin bunu gormekteyim ofkeni kontrol altina alman fayda saglar dusuncelerin yogunlugu fazlaligi ortada ama nasil kullanman gerektigini burada gosterememissin ama bence burda yazdiklarin deneyimle sakinlikle ve daha derli toplu anlatabilsen burada sana itiraz edenlerin bile sana destek cikabileceklerini dusunuyorum eski bir yikanmak istemeyen cocugum dedim ben de bertolt brecht tin siirinden aldigin lakabin ve yukari da unsal oskay dan yaptigin alintilarin unsalda bir yikanmak istemeyen cocuktu genc ve ofkeli oldugum yikanmak istemedigim gunleri hatirlatti okuduklarinin sakinlik kazandikca sana fayda saglamasini diliyorum yeni yikanmak istemeyen
gencler zaman birlik zamani birbirinize girme zamani degil tartisin haklarinizi savunun fikir ayriliklarinizda ulasmalarla ve kazanclarla cikin bunlar guzeldir ama birbirinize ofkenizi kusmayin birbirinize vurmayin tokat atmaniz gerekenler izleyici olmasin
lafi uzattim kusura kalmayin burda birbirlerine sert cikan yikanmak istemeyene ve oguzhana kendimce sakin cagrisi yapiyorum degerlisiniz enerjinizi birbirinize degil gerekenlere harcayin
direnin gencler gurur duyuyoruz

Ben şahsen klibi beğendim ve yaratıcı buldum. Ama Oğuzhan beyefendiyi tanıdığım için bu yapılan protestoyla Oğuzhan’ın paracı kişiliği ve etikten yoksunluğu arasındaki çelişki beni hayrete düşürdü. Psikiyatrist olduğunu iddia eden bu arkadaş performans amaçlı aynı hastaya 3 girişte hiç bir muayene yapmamış sadece ertesi gün gel demekle yetinmiştir. Psikiyatrist olduğunu iddia eden bu arkadaş hiçbir eleştiriyi kabul edemeyen kompleksli yapısıyla bu eleştiriyi yapan kişiye hakaret etmiştir. Entellektüel bir eleştiriye ukalaca ifadelerle yanıt veren kendini beğenmişlere de bu tümcemle yanıt vermiş bulunuyorum. Adam gibi tartışmayı öğrenin önce. Şimdi birileri çıkar sen öğren önce diyecekse de yanıtım şu: Siz düzgün yorumlar yapmış olsaydınız inanın ben de o düzeyde olurum.

Gerçi yıkanmak istemeyen amca benden çok daha mülayim bir şekilde benden daha güzel ve doğru bir şekilde herkesi susturmuş.

🙂 Artık, cidden saçmalamaya ve ayıp etmeye başladınız. Ama, bu hikayelerin herkes farkında. Yok yıkanmak istemeyen çocuk, yok yıkanmak istemeyen amca, yok hakim yargıç. 🙂 Hele hele son yorumu yapan insanın yazdıklarından sonra resmen kişisel bir hesaplarının olduğu, üstüne üstlük Oğuzhan Abi’ye iftira ve çamur atmaya varacak kadar,REZİLLEŞTİRDİKLERİNİN göstergesi bu. Yazıklar olsun size. Cidden, yazıklar olsun. Bir insanın yaptığı bir emek, başardığı süper bir iş var ortada. Bu adam klip hakkında sorulan soruya bile, klipten önce diyerek başlıyor söze ve Grevden bahsediyor sonra da tüm grup üyeleri ayrı bir noktaya değiniyor. Ve, sizler burada iftira, çamur atıyor hakaret ediyorsunuz. Kimsenin sustuğu falan da yok, sadece millet artık buraya yazan üç tane seviyesizin yorumdan sıkılmıştı ve size prim vermek istemedi o kadar. Ama, siz artık işi İFTİRA’ya kadar getirdiniz. Bu mudur sizin ETİĞİNİZ ? Sen isim vererek iftira atıyorsun ya dalgıç, o çamuru atarken madem o kadar güveniyorsun kendine, kendi ismini de soy ismini de yaz buraya ? 🙂 Şimdi, buna peşinen cevap olarak. Yazmaya yazarım da, tırı da vırı da, yok ismimi yazmam sorun değil de şeklinde bir sürü eveler gevelersin 🙂 Başka da yapacağın birşey olmaz. Offff, cidden çok kötü ve seviyesizsiniz. Bu kadar mı koydu size yapılan süper işler, bu kadar mı rahatsız etti, bu kadar mı çekemediniz ? Çekemiyorsanız bu sizin içsel sorununuz kimsenin değil. O yüzden yeter artık.

Gerçekten pes artık . Tüm yorumları okudum ve pes dedim. Allah, bu genç çocuklara, Hacettepe Band üyelerine sabır versin. Ama, bence çabuk etkileniyorlar. Bu kadar çabuk duygusallaşmayın gençler, akıllı çocuklarsınız siz. Baksanıza, buraya bilinçli olarak sizi kıskanan, yaptığınız işten rahatsız olan, birkaç tane adam yazıyor. Ve, internet ortamında da bunu engellemek mümkün değil. Bu arada, bu tarz çirkin ve çamur atan söylemler hoş olmamış. Siz o arkadaşın terbiyesizliğine hiç takmayın kafayı gençler. Aynen devam, Hacettepe Band.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.