Kategoriler
Haberler

Kaymakam Muhammed GÜRBÜZ Tekzip Yazısı

Elimize ulaşan bir tekzip metni…

1-)24-25 Nisan 2011 günleri yerel ve ulusal medyada yer alan Kaymakam Muhammed GÜRBÜZ’ün Doktor Bahar TEKİN’i darp ettiği iddialarının gerçekle bir ilgisi olmadığı,

2-)Halen yoğun bakımda olan acil bir hastaya karşı görevini yapmaktan imtina eden ve bu sebeple görevden uzaklaştırılan Doktor Bahar TEKİN’in; vatandaşın haklarını savunan Kaymakam Muhammed GÜRBÜZ hakkında asılsız iddialarda bulunduğu,

3-)Tüm ısrarlara rağmen hem kurum amirinin, hem de mülki amirin emir ve talimatlarını yerine getirmeyerek mülki amirini darp eden Doktor Bahar TEKİN’in yerine getirmesi gereken hem insani, hemde mesleki görevlerinin Kaymakam Muhammed GÜRBÜZ’ün talimatları ile yerine getirildiği;

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR..

 

“Kaymakam Muhammed GÜRBÜZ Tekzip Yazısı” için 12 yanıt

Saygılarımı sunarak,

Başkan Zafer Mergen, Kocaköy Kaymakamı Muhammet Gürbüz’ün yerel sağlık ocağında görevli Dr Bahar Tekin’i darp ettiği iddialarına karşılık kaymakama referans olacak şekilde bir açıklama yapma gereğini duymuş. Ancak akla gelen sorular var; acaba Başkan Mergen TARAFSIZLIK & DOĞRULUK İLKELERİNE BAĞLI KALARAK… olayın içyüzünü, nasıl geliştiğini, tam olarak ne olduğunu biliyormu, bizzat şahit olmuşmu, en azından olaya tanık olan kişilerden bilgi almışmı, yoksa sadece tanışlığı, birlikte görev yapmışlığı olduğu bir kamu görevlisine salt dostluk icabı destek olmaya mı çalışıyor?
Farklı yayın organlarından derlediğim kadarı ile, sağlık ocağında tek başına görevde olduğundan Dr Tekin muayene için kaymakamın bir yakınının evine gitmeyi reddettiği için kaymakam Muhammet Gürbüz’ün hakaretlerine maruz kalıp fiziki saldırısına hedef olmuş… Eğer olay gerçekten bu şekilde cereyan ettiyse Kaymakam Gürbüz’ün savunulacak hiçbir tarafı kalmayacağı gibi kendisinin derhal görevden uzaklaştırılması hatta hakkında dava açılması gerekir, çünkü;
1. Bir kamu görevlisi olan kaymakam bir akrabası için yine bir kamu kurumu olan sağlık ocağından ayrıcalık talep edemez.
2. Sağlık ocağında görevli doktorun önceliği orada acil bekleyen hastalara bakmaktır, evlere hizmet veremez.
3. Kaymakam gibi yüksek mevkili bir kamu görevlisi bir diğer kamu görevlisine hakaret edemez, darp edemez, hatta uluorta azarlayamaz bile. Bırakın hukuksal engelleri, bu en azından ayıptır.
Burada daha yazacak çok şey var ama ne yazıkki sağır kulaklara, kör gözlere hitap edeceğim. Türkiye’min insanı ister seçilmiş olsun, isterse atanmış, güç sahibi olunca sarhoş misali kendini kabadayı görüp zorla herşeyi yaptırabileceğini sanıyor. Sn Başkan Mergen’in bu olayda “dostluk” icabı değil, oturduğu koltuğa yakışan adil bir davranış sergilemesini beklerdim. En azından olay adli aşamada ise, bir beyanat vermeden önce bunun sonucunu beklemesi gerekirdi.
Kaymakam olmak zor değil Sn Başkan, ama doktor olmak, hatta İNSAN olmak çok zor unutmayınız.

Saygılarımla,

Umur Alot

vallahi çok ikna oldum.Pes yani gerçekten AKP zihniyeti 80 milyonu aşağılıyor, APTAL yerine koyuyor.Olmaz bukadar olazzzzz.

Ya Size birşey demiyorum, Allah sizi Belediye başkanı , Kaymakam yapanların belasını versin. Sizin suçunuz yok çün ki, Zaten hayat görüşünüz, beyninizin kapasitesi ancak bu kadar kaldırabiliyor, İnsanlara ancak böyle yaklaşabiliyorsunuz bu yüzden sizi suçlamıyorum, Ama sizi bilip bu mevkiye getirenlerin Allah 1000 kere belasını versin.. Bu olayı uygulayan ve yataklık eden Amir olan şahısların hepsinin içinde ki insani yaklaşımı toplasak Hayatından Birsürü ödün veren Bu doktor bayanın insanlara olan yaklaşımının yanından bile geçmez.
Not:Kimseye bela okumam ama Çok hakediyosunuz be.

Özrü kabahatinden büyük.hala o mevkiide oturuyor.başbakan da gelip seni tartaklasın bakalım hoşuna gider mi???gerçi pardon hepiniz aynısınız.

ADMIN : Cumhurbaşkanına göndereceğimiz için düzenleme yapıyoruz. Bilginiz olsun bizi yanlış anlamayın Sansüre karşıyız.

Olayın bir yüzü şiddettir. basit olarak özeti güçlünün zayıfı ,erkeğin kadını ezmesidir.yok dr hastaya gitmemiş yok bilmem ne…Kaymakam tutup kolundan zorlamı götürecek .Aileler yıllarca okutup yetiştirdikleri kızlarını kimsenin gönüllü gitmek istemeyeceği yerlere zorunlu hizmet için gönderiyorlar.Densiz bir kaymakamın şiddetine maruz kalsın diyemi.Kaymakam suçludur ve görevden alınmalıdır.Olayın diğer bir yüzü ise şiddetin sebebi olarak olarak ağır bir hastaya yardım etmeyen doktor gösterilerek olay insaların gözünde haklılaştırılmaya çalışılmaktadır.Ağır bir hasta için evde bir doktor ne yapabilir.Tıbbın 50 yıl öncesinde olsak doktor elinde hangi ampül hangi tablet varsa onu verir ,serum takar gider.Artık hasta ölür mü kalırmı Allah bilir..Artık doğum sancıları çekene kadar doktoru görmemiş kadına eve doktor yada ebe çağırma devri bitsin.Şimdi birçok hayati sağlık sorunu teknoloji ve tibbi ekibin yardımı ile gerektiğinde yoğun bakım ünitelerinde çözüme ulaşıyor.Örneğin kalp krizi geçiren bir hasta dakikalar içinde anjio lab. a ulaştırılarak hiç kalp darbe yemeden tıkalı damara stent konuluyor.İyi bir sağlık hizmeti için iyi bir alt yapı ve ekip gerekir.Tek başına bir hekim mücize yaratamaz…Sağlıkdaki yetersizliklerin tek sorumlusu doktorlar değildir.Diyarbakır Kocaköy halkı doktoruna sahip çık ve daha iyi sağlık hizmeti için hükümete baskı yap ,savunmasız bayan doktora değil…

diyarbakır valiliği iletişimini arayarak 04124442101 bu konuyla ilgili tepkinizi verin, kaymakamlık sitesinde böyle bir yazı olmasu uygun değildir.

bir kere akrabası değil yanında calışan y.i.müdürünün babasıdır hasta olan kişi…madem acildeki hastalarıyla ilgileniyormuş kaymakam gelince neden doktoru merdivenlerde boş boş otururken buluyor ve şoför yok gidemedim diyor kaymakamın arkasında şoför öylee duruyor ortada bahane yok yani darp olayına inanmıyorum ama sizlerde haberi doğru okuyup kendi işinize gelenleri seçmezseniz sevinirim….dkrun kendini kurtarmaya calışmak için iftira atmadığı ne malum bunu diyebileniniz yok dimi……….!

1-)bir kere akrabası değil yanında calışan y.i.müdürünün babasıdır hasta olan kişi… demişsin;
Boş demişsin, Akp nin acındırma politikası gibi yazı yazmışsın, Bizim anlatmak istediğimiz adam Kan bağı var diye hastaneye geldiği değil, Eşine dostu için geldiği, Kendi Yazı işleri Müdürü neyi oluyo???? Babası diil biliyoz ama Eşi dostu grubuna giriyo. AKP li oldugun ‘Lan kablo’suyla bile belli oluyo. Tartışmanın seviyesini çektiğin yere bak. Kaymakam bariz şekilde Y.İ. müdürünün babasının hizmetine kendi görevi olmayan bir doktoru gönderiyor bizimle tarşıta tartışa kalkıp akrabası değilmişi tartışıyo.

2-)madem acildeki hastalarıyla ilgileniyormuş kaymakam gelince neden doktoru merdivenlerde boş boş otururken buluyor demişsin;
Ya harbi bu son cevabım diğer itaflarını yanıtlamıycam bile,
Doktor dediğin şeyi sen makine mi sandın ?? , yemez, içmez, sıçmaz, uyumaz,dinlenmez,oturmaz mı sandın ???
Sen doktorların neler çektiğini biliyomusun , Hastanın bir işi görülmedimi çıkan rezaletleri , benim seninle yazı yoluyla yaşadıgım bu diyalogu, Kabak gibi ortada olan şeyleri dahi anlamak istemeyen kaç insana açıklamak zorunda oldugunu biliyomusun ?, Çok zor çokk, Sen anlamaz 2 şey daha yazarsın, Doktorun karşısında ki anlayış göstermez konuşur, anlatır savunur durur.. Hep o haklı, hep sen haklısın.

Böyle olaylar görmek ve Birde Çok zekice bir bakış açısı bulmuş gibi içten içe mutlulukla bize at gözlüğüyle bakıyosunuz ya doktor iftira atıyorsa gibi şeyler keşfeder gibi ifade etmen beni herşeyden biraz daha soğutuyor ve tiksinti oluşturuyor.

Doğru diyosun darp falan yalandır, Zaten kaymakam köyde işi görülemeyen her hasta için günde 30 kere hastaneye geliyo, Kesinlikle makam arabasından artis gibi inip, doktora artislik yapmamıstır,
Bak hatta şöyle olmuştur; Doktor hanım Görevli oldugu yerden ayrılamadıgı için Kaymakam da her hastada oldugu gibi her zaman ki gibi gene hastaneye gelir, Kibarca arabasından iner, Bahar Hanım bir hastamız vardı Onunla ilgilenememişsiniz, Kendisi yatalak bir hastadır ve Aile hekimi izinde oldugu için yardımcı olur musunuz? , Doktorda Görevli oldugu yerde tek doktor oldugunu kendisi ayrıldıgında acil bir mudahale gerektiğinde kötü sonuçlar doğacagını söylemiştir, Kaymakam da Acil müdahale gereken bir olay olursa size hemen haber verriz ev hemen şurda zaten demiştir Lütfen hastayla ilgileniniz demiştir. Doktorda off defol artık başımdan deyip allah ne verdiyse dalmıştır kaymakama. Evet büyük olasılıkla herşey böyle gelişti.
Çünkü kaymakamı sende bilirsin çok yumuşak kalpli, mütevazi biri, Makamınında saygın bi yanı yok ki zaten, Altı üstü kaymakam, sesi yok solugu yok. Böyle artislik yapmıs olamaz. Doktor yapmıstır.

Al sana senaryo, Sen buna inan…

bu olayda af olur mu? türk askeri ne durumda, türk çocuğu türk memuru ne durumda ki türk doktoru nası bi durumda olsun..
şeriat yönetimi krallık yönetimi
seçim meçim hikaye sonuçlar şu an bile belli…
bu kadar yetim çoluk çocugu gasp eden bi depişkin pişkin abidik gubidik sözcüklerle şehven mehven ‘ edebiyat ögretmeye calışıp kendini bi halt zannedenlerden dikatatörlükm dışında bişeyler bekleyen yok!
‘ pardon ama o arada kaymakamı koruyan tip, at mı gözlük mü bilemem aynı dili konuşmuyoruz o kesin yanıt bile verilecek halde degilsin. kale alındıgını da zannetmem herneyse
çözüm genel kurmayın koltuga oturmasıdır olmasa da:)
bu devran illa ki bi yerde döner… döndüğünde herkes neyin noldugunu bi o zaman görecek herkes uykuda evet
ama sadece şimdilik..!

osym nin tepesindeki adam bile diyor ki evet şifre var.. halinize ancak ağlarsınız dyor… ve hala orda oturabiliyor!!!!
bu olay da ne ki.:)
bi din allah inancı’ dır gidiyor sormak lazım
hırsızlık hangi ayette yazıyor diye ,
hiç görülmemiş şey.. herşey senaryo… kurgu ..
sefil bi haldeyiz yazıkkkk

ilçenin amiri konumundaki bir kişi nasıl böyle bir şey yapar inanamıyorum.o böyle yaparsa halk ne yapmaz üstelik bir bayana .kesinlikle bunun bir cezası olmalıdır.ne olursa olsun kimsenin kimseye şiddet uygulamaya hakaret etmeye hakkı asla yoktur.içişleri bakanlığı kaymakamı görevden almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.