Kategoriler
Haberler

NEDİR BU HEKİMLERDEN İSTEDİĞİNİZ…

Diyarbakır Kocaköy İlçe Sağlık Ocağı doktoru Bahar Tekin, Kaymakam Muhammed Gürbüz hakkında darptan suç duyurusunda bulundu. Kaymakam Gürbüz, ‘’Üzerine yürüdüm düştü. Korumalarım bıraksa dövecektim’’ dedi.

Habertürk Gazetesi’nden Veysi İpek’in haberine göre doktor Bahar Tekin, bir hastanın evine gitmediği için ilçe kaymakamının kendisini darp ettiğini iddia etti. Kaymakam Gürbüz ise bu iddia karşısında kendini ”Korumalarım tutmasaydı, dövecektim” diye savundu.

 

AÇIĞA DA ALDI

 

İddiaya göre Kaymakam Gürbüz, Kocaköy Sağlık Grup Başkanı Mehmet Ataş’tan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Naci Akdamar’ın felçli babası için evine doktor gönderilmesini istedi. Ataş da, sağlık ocağında görevli doktor Bahar Tekin’i (29) arayıp, Kaymakam Gürbüz’ün talebini iletti. Doktor Tekin, acil serviste hastaları bulunduğunu, bu yüzden gidemeyeceğini belirterek, eve ambulans gönderdi. Olaydan haberdar olan Kaymakam Muhammed Gürbüz’ün, Kocaköy Sağlık Ocağı’na gelip Doktor Tekin’i darp ettiği iddia edildi. Gürbüz’ün, doktor Tekin’i açığa aldığı da bildirildi.

 

‘BENİ TEKMELEDİ’

 

Kocaköy Sağlık Ocağı doktoru Bahar Tekin, yaşadıklarını anlatırken, Kaymakam Muhammed Gürbüz’ün kendisini darp ettiğini iddia etti. Tekin, şunları söyledi: Hakaretlerle birlikte beni tokatladı. O sıra merdivenin yan tarafına çarparak yere düştüm. Beni tekmelerken, küfürler savuruyordu. Polisler, engellemeye çalıştı. Sonra beni karakola götürerek ifademi aldılar. Kaymakam Gürbüz’den şikayetçiyim.”

 

‘ÜZERİNE YÜRÜDÜM, DÖVECEKTİM’

 

Kocaköy İlçesi Kaymakamı Muhammed Gürbüz ise doktor Bahar Tekin’in üzerine yürüdüğünü itiraf edip, ”Bu sırada merdivenden düştü. Yerdeyken bana tekme attı” dedi.

“NEDİR BU HEKİMLERDEN İSTEDİĞİNİZ…” için 2 yanıt

Kaymakam görevden alınsın bu konuda da sesimizi yükseltelim! Ayrıca gereken ceza ne ise verilsin! Özellikle görev başındaki bir memura saldırmak ??? Kaymakama biz tokat atsak neler olur acaba? Asla bunlara izin verilmemeli!

Kesinlikle Doktor haklı.kaymakam sadece doktor hakkında işlem yapabilir.Yoksa her canı isteyen canı istediğini dövsün,sövsün..kaymakamı vali dövsün,valiyi içişleri bakanı dövsün..İçişleri bakanını başbakan dövsün..Başbakan bu olayı soruşturmazsa da ona da halk sandıkta cevap versin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.