Kategoriler
Haberler

Sağlıkçıların Zaferi !

İzmir 07.04.2011 / 03.00- Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkiye tarihinde bir zafere imza attı. DEÜ asistan hekimlerinin ve sağlık çalışanlarının bir arada yürüttüğü “özgür ve bağımsız ses” www.asistanhekim.org’un an be an Türkiye’ye gelişmeleri aktardığı kararlı mücadele başarılı bir şekilde zaferle sonuçlandı. 

Döner sermayeler kesilmeyecek (!)

Döner sermayelerin %50 düşürülmesiyle başlayan süreç, Nisan öncesi dönemdeki ödemelerin tüm sağlık çalışanları için devam edeceği sözünün alınmasıyla sona erdi. DEÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet Füzün’ün DEÜ’lü asistan hekimlerle oluşturulacak komisyonlarda, mesai saatlerinin düzenlenmesi, nöbet ertesi izin gibi özlük hakları konularında çalışmalara başlanacağını ve ek ödemelerin aynen devam edeceğini bildirdi. Bu konudaki ilgili açıklama yarın sabah bizzat DEÜ Rektörü tarafından yapılacak. 

www.asistanhekim.org ‘un DEÜ’deki, Türkiye’yi bilgilendirme mesaisi gece 03.00 itibari ile başarılı bir şekilde sona ermiştir. Bizi izleyen destek veren on binlerce hekim arkadaşımıza teşekkür ederiz. Saatte 2.000 civarında ziyaretçimiz olduğundan, sitemizde zaman zaman yoğun ilgi sebebiyle takılmalar olabilmektedir, anlayışınıza teşekkür ederiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.