Kategoriler
Haberler

Son Dakika… Başbakan Erdoğan’dan Grev Yapan Doktorlara : İstemiyorsanız Çekin Gidin!!!

HABERTÜRK GAZETESİ’NDEN ALINMIŞTIR

Başbakan Erdoğan grev yapan doktorlara sert çıktı: “İdeolojik yaklaşımlarla vatandaşlarımızı muayeneden imtina etmek suretiyle sağlık hizmetinde grev uygulamasına gidenler bu milletten beddua alırlar ve iflah etmezler. Çok açıkça söylersiniz. Çalışmak istemiyoruz dersiniz istediğiniz yere çeker gidersiniz”

Umut TÜTÜNCÜ / AHT

İstanbul’da dün çeşitli açılışlara ve törenlere katılanBaşbakan Erdoğan, doktorlara yüklendi. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni törenle hizmete açan Erdoğan, kendisinin geçmişte sigortalı olduğunu belirterek, “Sabah erken kuyruğa girerdik. Hak getire. Sıra gelirdi, doktor efendi bizi muayenehaneye davet ederdi. Bunları biz yaşadık. Yazılan ilacın yarısını alırdık, yarısını alamazdık. Alamadığımızı serbest eczaneden alıyorduk. Genel müdür kim? Vaka ortada. İflas eden bir SSK, zarar eden bir SSK, başında da Bay Kemal” diye konuştu.

‘GÜMÜŞHANELİ SEMİH’İ DE GÖR’
Gümüşhane’de 11 yaşındaki Semih’in böbrek naklinin iki jet ambulansın yardımıyla yapıldığını anlatan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yüklendi: “Ey Kılıçdaroğlu 2.5 yaşındaki Kübra açlıktan ölüyor diyorsun. Eline gözüne dursun senin. Onu görüyorsun da Semih’i niye görmüyorsun? …Bu tür olaylar gözden de kaçabilir, olabilir de. Ama biz her fakire nakdi olarak da ayni olarak da destek veriyoruz. Özürlü kardeşlerimize asgari ücretle destek veriyoruz. Her doğan genel sağlık sigortasıyla doğuyor.”

‘YEMİN EDEREK GİRDİLER’
Sağlıkta bazı istismarcılar olduğunu öne süren Erdoğan, “Bu mesleğe girerken onlar yemin ederek girdiler. Hiçbir dönemde devletin yapmadığı ödeneği biz bu dönemde yapıyoruz. Buna rağmen ideolojik yaklaşımlarla vatandaşlarımızı muayeneden imtina etmek suretiyle sağlık hizmetinde grev uygulamasına gidenler bu milletten beddua alırlar ve iflah etmezler. Çok açıkça söylersiniz. Çalışmak istemiyoruz dersiniz istediğiniz yere çeker gidersiniz. Biz burada bu millete gönül vermiş doktor, hemşire, sağlık memurlarımızla yolumuza devam ederiz. Bu millete sevdalı sağlık görevlilerimiz var, bunu biliyoruz. Onlara milletimiz de biz de meftunuz. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Bu arada Yasin Büyüksanık adlı 19 yaşındaki engelli bir genç, Başbakan Erdoğan’a kendi yazdığı “Ayaksız Ayakta Kalmak” adlı kitabını hediye etti.

 

“Son Dakika… Başbakan Erdoğan’dan Grev Yapan Doktorlara : İstemiyorsanız Çekin Gidin!!!” için 11 yanıt

Sayın başbakana sesleniyorum.Yemin ettik girdik bu yola canımızı veririz dedik herzaman da sözümüzün arkasında durduk duruyoruz duracağız.Ben hiçbir siyasi kimliğin arkasına SIĞINMADAN VE TARAF OLMADAN HİZMETİMİN EMEĞİMİN KARŞILIĞINI ALABİLSEM NEDEN İSYAN EDEĞİM..HİÇ SORUYOR MU KENDİNE.Kendisi de çok iyi biliyordur ki eylem grev süreci çalışmaktan daha yorucu ve bunaltıcı.Sağlık çalışanları bu tür zorluklara giriyorsa bilsin ki ortada gerçekten bir sorun vardır.Sağlık çalışanlarını yerden yere vurmak asarım keserim atarım demek kolay.NEDİR BU İNSANLARIN DERDİ DİYE EMPATİ YAPSA YAPABİLSE Kİ İŞİNE GELMEZ SORUNLAR O KADAR ÇABUK ÇÖZÜME KAVUŞACAK Kİ…???!!! AÇIKÇA SÖYLEYEMESE DE HEKİM DÜŞMANLIĞINI SİNSİCE BELLİ ETMİYOR MU ZATEN??? NE BEKLİYORUZ Kİ OZAMAN…

Admın : Teknık sebeplerle bazı yorumlar sılınmıstır. Lutfen yorumlarınızı tekrar yollayınız

he yani değerimiz bu kadarmı yıllarca verdiğimiz emeğin karşılığı istemeyen çekip gitsinmi pes doğrusu

sağlık sisteminin yanlış olduğunu belirtmiş olduk diye “vatan haini” olduk… bir ülkenin gelişmişliğinin alanındaki uzman sayısıyla belli olacağını söyledik diye, 45 can taşıyan bir otobüs şöförünün 8 saatten fazla otobüs sürmesi tehlikeli ve yasakken 36 saat hiç durmadan 500 hasta (abartmıyorum) bakmaya karşı çıktık diye, aile hekimliğinde her bir vatandaşın başına biçilen ücretin 1 lira olmasına karşı çıktık diye, aile hekimlerine “hasta sevk edersen veya tahlil istersen maaşından kesilir” uygulamasına karşı çıktık diye, hocalarımızın bilim kurumlarından özele geçmesine zorlanmasına karşı çıktık diye, ve bu sebeple yeni nesil doktorların yetersiz yetişeceğine karşı çıktık diye, devlete bağlı sağlık kurumlarının özel sağlık kurumlarından daha yetersiz olduğunu göstermeye çalışarak aslında ilerde yapılacak olan “sağlıkta özelleştirmenin” altyapısı olduğunu bilerek karşı çıktık diye “vatan haini” olduk…. vatan hainiyiz ve vatan hainliğine devam ediyoruz hala………

Sayın başbakan, bizler bu meslek için gecemizi gündüzümüze katıp,yıllarımızı vermişiz.Tüm değerlerini satılığa çıkardığınız,sanatçılarının yaptığı eserleri yıktığınız,henüz basılmayan kitapları toplattığınız,milyonların umut bağladığı sınavlarına yalan dolan karıştırdğınız bu güzelim ülkeden,iktidarınız bittikten sonra çekip gitmek sizin için kolay olabilir ancak BİZİM için emin olun hiç kolay değil!!!!Bu ülkeden hiçbir yere çekip gitmeyeceğiz,hakkımızı da sonuna kadar arayacağız.Devir döner sap döner,gün gelir hesap döner sayın başbakan…

tüm yorumlara canı gönülden katılıorm elinize dilinize sağlık arkadaşlar ve ayrıca da sayın başbakanımızı tebrik etmek istiyorum bu kadar kutsal bu kadar asil ve bu kadar emek demek olan bi meslek ancak bu kadar ayaklar altına alınabilirdi.tebrik etmek lazım…artı sayın başbakanımız hastanedeki kuyruklardan doktorların değil çökük sağlık sisteminin sorumlu olduğunu çocukluğunda bilmiyormuş anlarım ama adam kaç yaşında bi de üstüne başbakan olmuş hala bu kuyrukları doktorların oluşturduunu sanıyor ya işte bunu nasıl anlayacaz kendimi tatmin edecek bir cevap bulamıyorum yani!!! sayın başbakan o kuyrukları biz deil sistem yani siz yapıorsunuz bilmem anlatabildim mi eskiden kuyruk vardı da şimdi yok mu sanki??? üniverste hastanesinde çalışan bi doktor olarak bizim de başımız dertte bu kuyruklarla siz çıkar da herkesin 3basamak sağlık hizmetinden faydalanma hakkı vardır gibi saçma sapan bi laf ederseniz üsye de gelir üniversite hastanesine souk algınlıı da gelir grip te gelir.o kadar sırayı beklemek vatandaşa kalır arada hayati önemi olan hastaları bekletmemeye çalışmak beklediği için sinirleri zıplayan hastaları yatıştırmaya çalışmak bize kalır ve bunun sorumlusu sizler olduğunuz halde maalesef sizin çocukluunuzdaki kadar düşünme yetisine sahip halk ta bunların sorumlusu bizmişiz sanıp bize çıkıp DOKTOR EFENDİ der!!!! oluşturduğunuz bu çarpık düzenin faturasını hiç utanmadan köle gibi çalıştırdıınız doktorların üzerine yıkmayı nasıl vijdanınıza sığdırabiliorsunuz merak ediorm doğrusu??? nerde hak nerde adalet???…aslında yazacak daha çoook şeyler var ama ben bir doktorum öle herşeye zamanım yok.. çalışmam lazım!!!!!!!!!!

doktor kuyrugundan triliyonluk servete.doktorlar çalmayı bilseler haklarını istemezler.bizim gibi sizde yemin ettiniz.servetini açıkla biz asgari ücretle çalışalım

açıkçası böyle bir zihniyete oy vererek bizleri zorluklara sürükleyen vatandşalarmızı ilk okulda öğretmne evden en çok acıtacak sopayı getiren öğrencilere benzetiyorum..hekim abilerimizi bu zahmetlere sokan uygulamaların temel sebebi apaçık ortadayken ve tüm bunların bu konuma gelmesi için aslında ülkesine karşı zerre kadar sevgi taşımayn bedenlerce yapılabileceğini anlamak için arifane bir bilgelik gerekmezken nasıl oluyordu bu vatanı kaoslara sürükleyenler bizleri vatan haini ilan edebiliyor sorusu takılıyor akla. verilecek cevap şudur evet bu uygulamalara dur diyenlerin bir ideolojileri vardı ki olması gerekende bu zaten. ideolojileri toplumu insanca yaşatabilmek ve bu uğraşları sırasında bir sağlık robotu olmaktan kurtulmaktır.. zaten ideolojisi olmayanlar her türlü anti humanist uygulamayı ve kapitalızmın dayattığı hekim öğretmne sanatçı ve vatandaş modeli olmaktan öteye gidemzler.. yanlışlara dur demek lkesini ve yaşamını seven herkesin bir ideolojisi var zaten bunu tespit etmek için dahi olmaya gerek yok böyle bir açıklama suçlu bir çocuğun üztüne toplanan bakışları dağıtma uğraşından ibarettir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.