Kategoriler
Haberler

Son Dakika…İzmir Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu Talepleri Akşam Gazetesi’nde Yayınlandı !!!

Asistanlar 33 saat çalışmak istemiyor

Türkiye’de 25 bin huzursuz mutsuz asistan hekim var.

Türkan YILMAZER
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli asistan hekimlerin iş bırakma eylemiyle de dile getirmek istedikleri taleplerini şöyle açıklıyorlar:

1- Yasal hakkımız olduğu halde ‘nöbet sonrası izin’ kullanamıyoruz. Düşünün, İzmir’den Ankara’ya tek şoförle seyahat mümkün değildir. Peki hal böyleyken sağlığınızın kesintisiz 33 saat çalışan tek bir asistan hekime emanet etmek ne kadar doğrudur? Bu durum ILO ve Anayasa’nın 50. maddesine aykırıdır.

2- Ücretlerimiz performanstan bağımsız, eşit, adil, güvenceli ve iş barışını bozmayacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

3- Mesai saatlerimiz genelge ile tanımlanmalı, mesai saatlerine uyulup uyulmadığı denetlenmeli ve bu konuya uymayan yetkililer cezalandırılmalıdır.

4- Akademik izin verilmeli ve bu izni kullanmamız sağlanmalıdır.

5- Ücretsiz kongre ve kitap desteğiyle bilimsel çalışma ödeneği verilmelidir.

6- Hocalar hakkında geri bildirim yapılmasının önü açılmalı, iki yıl olumsuz geri bildirim alan eğitim sorumlularının bu görevleri sona ermelidir. Kalitesiz, niteliksiz, çağı yakalayamayan ve eğitim formasyonu olmayan öğretim görevlileriyle çalışmamız önlenmelidir.

7- Kurumlarda resmi asistan hekim temsilcilikleri kurulmalı ve bu kişiler seçimle belirlenmelidir.

Habere ulaşmak için tıklayın…

“Son Dakika…İzmir Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu Talepleri Akşam Gazetesi’nde Yayınlandı !!!” için bir yanıt

arkadaşlar hepinizle gurur duydum. keşke dokuz eylülde asistan olsaydım. hak aramanız beni gururlandırdı. ama bakanın yasalara aykırı 33 saat çalışma hakkında bir şey hyapamayacağını söylemesine diyecek bir şey yok. gülünecek, düşünülecek, ağlanacak bi durum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.