Kategoriler
Haberler

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni Tanıyalım…

  

Edirne 08.04.2011-Meriç’in Nehri’nin kenarında uzanan Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Edirne’de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 387 Asistan Hekimi seslerini Türkiye’ye duyurmaya hazırlanıyor. Peki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında neler biliyoruz?

1974 yılında İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi kurulmuş, 1976 yılında Edirne’de Fakülte binalarının temeli atılmıştır. 1974-1975 akademik yılında ilk öğrencilerini alarak, 1982 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde İstanbul’da faaliyet göstermiştir. 1982 yılında 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Trakya Üniversitesi’ne bağlanmış ve aynı yıl 20 öğretim üyesi ve az sayıda idari personeli ile Edirne’ye taşınmıştır.

2010 yılı itibariyle Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak 28 yıllık bir geçmişe sahip olan Fakülte bu süreçte akademik kadrosunu 69 profesör, 64 doçent, 57 yardımcı doçent, 4 uzman, 387 asistan hekim, 2 öğretim görevlisi olmak üzere zenginleştirmiş, bilimsel yayın sayısını artırmış, öğrenci eğitimi için gerekli donanımlarını tamamlamış, tıbbın hemen bütün ana dallarında sağlık hizmeti verir konuma gelen Trakya Tıp’ın 750 yatak kapasitesi mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.