Kategoriler
Haberler

Asistan Hekimler : Biz Siyaset Üstü Bir Zeminde Toplandık Haklarımızı Arıyoruz…

İstanbul 05.05.2011-

“BİZ BİR PARTİ İÇİN TOPLANMADIK”

Basın açıklamasının ardından söz alan Beyin Cerrahi Servisi çalışanı kıdemli asistan Erkan Yıldırım, duygusal bir konuşma yaptı. Bir siyasi oluşum için ya da bir parti için toplanmadıklarını belirten Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi kıdemli asistanıyım. Ben buraya geldiğimden beri, ömrüm ameliyat yapmakla geçti. Ben sabah 06’da geldim buraya, o günü bitirdim. Ertesi sabah tekrar işime başladım. Eve gitmeden ameliyattan çıkıp hastalara baktım. Sonra polikliniğe indim. Orada da 100 tane hastaya baktım. Bu arada ayaklarımda yaralar vardı. Yaralarımı yıkayamadan servisime geldim. Servisimde hastaların iş bitti, sonuçlarını işledim. Gece 23. 00’da evime geldim. 36 -40 saat burada durdum, çalıştım. Bu siyasi bir şey değil. Eğer hakkımızı aramamız gereken yer Sağlık Bakanlığı ise Sağlık Bakanı’na sesleniyorum. Ben bu mesleği sadece insanlara yardımcı olabilmek, insanlığa hizmet edebilmek için seçtim. Ben gece bütün ayyaşları, sarhoşları tomografi cihazında tuttum yakınları olmadığı için. Serviste başlarında durdum bekledim. Yara yerlerini takip ettim. Gerekirse eve gitmedim, gerekirse çağırılınca evden geldim, onların başında durdum. ve ben hiçbir ameliyata uykusuzum diye girmemezlik yapmadım. Polikinlikte hastaların filmlerine bakarken, yorgunluktan uyudum. Karşımda hasta vardı, onun filmine bakarken uyudum. Ben hem eğitim almak hem de insanlara en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum. “

Açıklamayı izleyen vatandaşlardan bazıları Yıldırım’a alkışlarıyla destek verirken bazıları da onunla tokalaştı. Asistan hekimler açıklamanın ardından olaysız dağıldı. (Doğan Haber Ajansı)

Kaynak : Haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.