Kategoriler
Mevzuat

Asistan Hekimlerin Baktıkları Hastaların Puanları Hocalara Yazılmayacak !!!

Ankara 04.05.2011-Sağlık Bakanlığı, asistanların yaptıkları işlemlerin kayıtlarının, onlara nezaret eden ilgili uzman adına yapılması için eğitim ve araştırma hastanesi başhekimlerini uyardı. Bakanlık, herhangi bir aksaklığa yol açmamak için hastane bilgi sistemlerinin acilen buna uygun hale getirilmesini istedi.

Sağlık Bakanlığından başhekimlere gönderilen yazıda, uzmanlık öğrencilerinin eğitim ve çalışmaları ile ilgili olarak Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından 15 Nisan 2011 tarihinde genelge yayımlandığı anımsatıldı.

Söz konusu genelgeye göre asistanların, uzmanlık bilgi ve becerisi gerektiren iş ve işlemleri klinik şefi, klinik şef yardımcısı, başasistan ve uzman tabiplerin nezaretinde ve gözetiminde yaptıklarından dolayı bu işlemlerin kayıtlarının nezaret eden ilgili uzman adına yapılması gerektiği kaydedildi.

Yazıda, “Uzmanlık bilgi ve becerisi gerektirmeyen ve genel olarak tabiplerin ve bu kapsamda uzmanlık öğrencilerinin yaptıkları iş ve işlemlerin tabip muayene ve girişimsel işlem puanları ise klinik hizmet puan ortalaması ve hastane hizmet puan ortalaması hesabına dâhil edilecek olup, bu puanların klinik şefi, klinik şef yardımcısı, başasistan ve uzman tabipler adına kaydedilmemesi gerekmektedir.

Herhangi bir aksaklığa yol açmamak için hastane bilgi sistemlerinin acilen genelge şartlarının sağlanması hususunda uygun hale getirilmesi gerekmektedir” denildi.

“Asistan Hekimlerin Baktıkları Hastaların Puanları Hocalara Yazılmayacak !!!” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.