Kategoriler
Haberler

Çukurova Üniversitesi Asistan Hekimlerinin Grev Güncesi 3.Gün…

Çukurova Üniversitesi Asistan Hekimleri’nin Kaleminden…

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ  GREV GÜNCESİ

           3. Günden izlenimler. Bugün her zaman olduğu gibi saat sekizde eylem alanımız olan poliklinik merdivenlerinde tüm sağlık çalışanları olarak toplandık. Yönetimin antidemokratik tutumuna karşı tavrımızı ortaya koyan bildirimizi okuduk. Acil hizmet gerektiren hastalarımıza hizmet vermeye devam ettik.

           Sağlık Bakanlığının hastanemiz anestezi bölümüne dışarıdan geçici görevlendirmeyle uzman atadığını öğrendik ve haklı tepkimizi gösterip hocalarımıza destek olduk. Saat 12:30’da Ulusal Basın Temsilcilerine basın açıklaması yaptık.

           Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çalışanları Öğleden sonra başhekimliğin ısrarlı görüşme talebi üzerine  Hoca, Asistan, Hemşire, Teknisyen, Personel, Taşeron Temsilcilerinden oluşan grupla ortak bir metin hazırlayarak üniversite yönetimi ile görüşmeye gittik. Üniversite yönetimine aşağıdaki ortak metni ilettik.

            ÇÜTF Sağlık Çalışanları olarak  Ortak Metin etrafında kararlı ve dik duruş sergiledik. Rektörümüz tarafından ortak taleplerimizin yazılı taahhüt altına alınana kadar haklı eylem ve grevimize kararlılıkla süresiz devam edeceğimizi bildirdik. Saat 17.30 da toplantıdan çıktığımızda poliklinikler çoktan kapanmış olmasına rağmen tüm Çukurova üniversitesi tıp fakültesi çalışanları coşkuyla bizi karşıladılar. Ortak metin alkışlar eşliğinde tekrar okundu. Grevin taleplere yazılı taahhüt alınıncaya kadar devam edileceği açıklanarak 20.05.2011 sabah saat 08.30 da poliklinik merdivenlerinde buluşmak üzere ayrıldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.