Kategoriler
Haberler

Çukurova Üniversitesi Asistan Hekimlerinin Mesajı…

İzmir’den 9 Eylül’deki asistan hekimlerin ilk damlasıyla başlayan bu hareket yayılarak  Çukurova’ya ulaşıp,  damla damla büyüyerek Çukurova’da  asistan hekimlerin öncülüğünde, öğretim üyesini, işçisini, memurunu, hemşiresini, personelini, teknisyenini kısacası sağlığın her kademesindeki çalışanını kapsayan bir çağlayana dönüştü. Bu birliktelikle yola çıkan bizler tüm ayrıştırma çabalarına rağmen tek yürek olma ruhunu kaybetmedik. Bu çağlayanın karşısında duramayanlar bu zorlu sürecin sonunda kararlılığımıza dayanamadılar.

Ortak taleplerimizin arkasında hep beraber durduk. Amacımız onurumuzu, vicdanımızı, eğitim hakkımızı kaybetmeden, gelecek kaygısı olmadan, şiddetten, baskıdan uzak, demokratik, iş barışını bozmayan, huzurlu bir ortamda çalışmak ve hastalarımıza en etkin sağlık hizmetini sunmaktı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu’nun bugün aramıza katılımı  Türkiye‘ye örnek olan bu birlikteliği taçlandırmıştır. Haklı taleplerin arkasında kararlılık ve sabırla, birbirinden güç alarak durulduğunda  er ya da geç karşılık bulabileceğini dün 9 Eylül’de, bugün Çukurova ‘da  gördük.

Bu su hergün daha  da berrak ama çoşkulu şekilde yolunu bularak önce denizlerle sonra er geç okyanuslarla kucaklaşacaktır.

Ve bu okyanusta hepimizden bir damla olacaktır.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ASİSTAN HEKİMLERİ

 

“Çukurova Üniversitesi Asistan Hekimlerinin Mesajı…” için bir yanıt

Geçenlerde bir şey ararken bu siteyi gördüm ve bir kaç sayfa bakındıktan sonra ayrıldım son zamanlarda bakıyorum da haftada hiç olmazsa 3-5 kere kendimi bu sitede buluyorum. Kaliteli ve kullanışlı makaleler emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.