Kategoriler
Haberler

İstanbul Haydarpaşa Numune Asistan Hekimleri Alkışlarla !!!

 

İstanbul 05.05.2011- Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan olarak çalışan doktorlar, olumsuz çalışma şartları ile performans sisteminden kaynaklanan sorunları, alkışlarla protesto etti.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nin önünde saat 12. 45’de toplanan yaklaşık 100 asistan doktor, üzerinde “Asistanlar mağdur, hastalar yasta, hastanemiz iflasta” cümlesinin yazılı olduğu pankartı açtı. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Hüseyin Demirdizen, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ogan ile bir grup İstanbul Tabip Odası üyesinin destek verdiği eylemde, topluluk adına basın açıklamasını Psikiyatri Kliniği’nde görev yapan asistan Ulaş Yılmaz okudu.

Olumsuz çalışma şartlarının Anayasa’nın çalışmaya getirdiği ilkelere ve insan haklarına aykırı olduğunu belirten Yılmaz, “33 – 35 saatlere varan mesailer, haftada 110 saate varan çalışma süreleri… Bu kadar ağır koşullarda çalışan bir hekim, acaba hastasına ne kadar faydalı olabilir?” dedi. Çalışma sisteminin bedensel ve ruhsal tahribata neden olduğunu anlatan Yılmaz, “Hem eğitim alabilmek hem de hastalarımıza nitelikli bir sağlık hizmeti verebilmek için çırpınırken; uyumadan, yemek yemeden, evimize gitmeden, sosyal ve aile hayatımızdan ödün verme pahasına verdiğimiz bu emeğin karşılığını alamamaktayız” diye konuştu.

http://www.sondakika.com/haber-asistan-doktorlardan-alkisli-eylem-2703640/
http://www.istabip.org.tr/index.php/haberler/1964-numunede-asistan-hekimler-eylemdeydi.html
http://Kaynak: Medimagazin/hekim/genel/tr-asistanlardan-mesai-ve-doner-protestosu-2-12-34856.html


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.