Kategoriler
Haberler

Son Dakika… Adnan Menderes’te SON DURUM

Elde edilen gayri-resmi bilgidir :

8 Mayıs 2011 günü 4 Asistan Hekim temsilcisi iki hocayla görüştü. Olumlu havada geçen bu görüşmede, yöneticiler asistanlara uygulanan katsayı oranlarının yıllardır en taban değerlerden hesaplandığını, bu HATA nın sehven yapılmasının mümkün olmadığını kendileri bizzat ifade ettiler ve yine bu durumu rektörlüğe aktardıklarını , onun da bu hatanın ivedilikle düzeltilmesi için tüm imkanların seferber edilmesi talimatını verdiğini ifade ettiler. Bu kapsamda, yapılan görüşmede adaletsizliği ortaya çıkaran faktörün katsayıların asistanlara minimumdan uygulanırken , diğer tüm hastane personeline maksimumdan uygulanması olduğu tespit edildi. Çözüm olarak; aracı hocalar asistanlar da dahil tüm personelin katsayılarının aynı oranda yükselip düşeceğini ifade ettiler ve bu konuda rektörlük adına söz verildi. Bu toplantı sonrasında yapılan görüşmelerde, yapılacak olan düzenleme ile adaletsizliğin ortadan kalkacağı konusunda asistan hekimler fikir birliğine vardı. Ancak, süresiz eylem kararı alınan bu kritik aşamada, resmi olarak eylemin başlangıç yeri ve zamanında rektör ya da onu temsilen başhekimlik makamından bir yetkilinin tüm asistan hekimlerin önünde bu çözüm önerisini ve çözme yönündeki kararlılıklarını tekrar ifade etmesini bekleme kararı alındı.

Bu bağlamda 9 Mayıs 2011 pazartesi günü saat 8’de tüm asistan arkadaşlar poliklinik-başhekimlik girişinde açıklama almak üzere bekliyor olacak…

“Son Dakika… Adnan Menderes’te SON DURUM” için bir yanıt

Asistan arkadaslarin saglik bakanliginin genelgesini, performansa göre ücretlendirmeyi kabul ediyor olmasi ve bunun üzerinden hak talep etmesi bence dogru bir yol degil. performanstan bagimsiz ücretlendirme icin mücadele etmemiler diye düsünüyorum. yine de yillardir üzerimize sinmis köle rolünden siyrilip haksizliklara karsi mücadele icin örgütlenmeyi ögrenmeye basladigimizi görmek sevindirici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.