Kategoriler
Mevzuat

Son Dakika… Çok Önemli… Uzmanlık Süreleri ile İlgili Bakanlıktan Açıklama

ANKARA 27.05.2011- Sağlık Bakanlığı uzmanlık eğitimi süreleri, rotasyonlar ve tez ile ilgili açıklama yaptı.

Tıpta ve diş hekimliği alanlarında uzmanlık eğitiminin usul ve esaslarını düzenleyen ve 18 Temmuz 2009 tarihli ve 27292 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren tıpta ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi yönetmeliğinin (TUEY) yönetmeliğinin bazı maddelerinin Danıştay’ca yürütülmesinin durdurulması ve iptali sonucunda yargı kararı gerekleri istikametinde makam onayları alınmıştı.

Ancak hekimlik ve ve diş hekimliğinde uzmanlık dalları ve yan dalları ile eğitim sürelerini 1219 sayılı Kanunun eki olarak düzenleyen 6225 sayılı Kanun 26.04.2011 tarih ve 27916 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Düzenleme çerçevesinde

Devamını okumak için lütfen tıklayın.

 

“Son Dakika… Çok Önemli… Uzmanlık Süreleri ile İlgili Bakanlıktan Açıklama” için bir yanıt

Ben Akdeniz Üniversitesinde Genel Cerrahide 3.5 ay sonra 6. yılımı bitirip 7. yıla başlayacağım.Sürem dolunca bitirmek istediğimi bütün hocalarımla konuştum ancak izin vermiyorlar.Bakanlık istediği kadar duyuru açıklasın ;yasa çıkartsın isterse bölüm başkanlığı yasayı yönetmeliği dinlemeyip görevini kötüye kullanıyor.Ben artık fiili baskılar nedeni ile istifa etme noktasına geldim.Bu konuda herkesten öneri ve destek bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.