Kategoriler
Haberler

Son Dakika… Çukurova’da Grev Sürüyor… Anlaşma Sağlanamadı…

Adana 20.05.2011- www.asistanhekim.org ‘a ulaşan son bilgilere göre Çukurova Üniversitesi’nde çalışanlar ve asistan hekimler ile üniversite yönetimi arasında anlaşma sağlanamadı. Bu sebeple grev 8.güne kadar devam ediyor. Çukurova Üniversitesi bu süreç sonucunda Türkiye’nin en uzun sağlıkçı grevini gerçekleştirmiş olacak.

ÇÜTF’DE Grev bugün 5. günde de devam etti. Yoğun katılımla gerçekleşen grevde Acil Servis ve Yoğun Bakımlar dışında hizmet verilmedi. Adana İSİS Kültür ve Sanat Derneği Rock Müzik Grubu  yapılan eyleme gönüllü destek verdi. Yaptıkları müziklerle kalabalık iyice coştu. Bu sırada Dekanlıkta yapılan görüşmeler sonucunda  ÇÜTF Sağlık Çalışanlarını tatmin edici yazılı taahhüt verilmemesi  nedeniyle grevin 23.05.2011 tarihinde devam ettirilmesi kararı alındı.Rektörlük tarafından basın açıklaması için çağrılan Basın mensupları Rektör Bey’in acil çıkan işi nedeniyle yapılamadı. Basın mensupları bu duruma kızarak tepki gösterdiler.

http://www.sondakika.com/haber-rektor-gazetecileri-cagirdigi-basin-toplantisina-2739924/

GREVDE 5. GÜN İTİBARİYLE SON DURUM

Çukurova’lı Asistan Hekimlerin Kaleminden…

Tüm Sağlık Çalışanı Temsilcileriyle Üniversite Yönetimi arasında 18.05.2011 tarihinde yapılan görüşmede Yönetim tarafından Tüm Taleplerin karşılanacağı sözel olarak ifade edilmekle birlikte yazılı taahhüt ve uygulama olmaması  üzerine bugün haklı eylemimizin 5. gününe girmiş bulunuyoruz. Bu süreçte iyi niyetle Acil Servis ve Yoğun Bakım hastalarına eksiksiz hizmet vermeye devam ederek Hasta mağduriyetini önledik. Haklı taleplerimize yazılı taahhütte bulunularak derhal uygulamaya geçilinceye kadar Süresiz ve Kararlı eylemimize devam edeceğimizi siz değerli Basın Mensupları ve Kamuoyuna duyuruyoruz.

ÇÜTF SAĞLIK ÇALIŞANLARI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.