Kategoriler
Haberler

Son Dakika… İstanbul’daki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Eyleme Hazırlanıyor

Üniversite hastanelerinden sonra şimdi de eğitim hastaneleri eyleme hazırlanıyor. Haydarpaşa Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi asistanları yaklaşık 5 aydır devam eden döner sermaye ödemelerindeki azalma iddiaları nedeni ile dün konferans salonunda toplantı yaptı. Edinilen bilgiye göre hastanedeki asistanların yüzde 80 oranında katılım gösterdiği bu ilk toplantıya TTB genel sekreteri, İstanbul Tabip Odası Temsilcisi, Hukuk Müşaviri de katıldı.

Mevcut sorunların konuşulduğu ve yol haritasının çizildiği bu ilk toplantıdan çok önemli kararlar çıktı. Sözün bittiği ve artık ses çıkarmanın gerekli olduğu tüm asistanlar tarafından dile getirildi. İlk olarak hergün mesai sonrası alkışlı eylemler ile seslerini duyurmaya başlayacak olan asistanlar haftaya ise belirlenen tarihte tüm asistanlar olarak iş bırakılacak.

Haydarpaşa numune hastanesinde ameliyatlar duracağını, poliklinikte asistanların görev yapmayacağını bildiren asistanlar Asistan Hekimler 5 aydır başhekimlik ile yapılan sözlü ve yazılı iletişime rağmen maddi durumlarında her geçen gün kötüye gidişin devam ettiğini ilettiler.

Haber Kaynağı : Medimagazin

“Son Dakika… İstanbul’daki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Eyleme Hazırlanıyor” için bir yanıt

Numune hastanesinde inanılmaz bir yolsuzluk var ve hiçbirşey yapılmıyor… Asistanların hakları gaspediliyor… yeni değişen otomasyon sistemi nedeniyle hiçbir faturalandırma yapılmıyor… acaba bu otomasyon sistemi neden değiştirldi neden? kimin hangi akrabasının firmasına verildi?????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.