Kategoriler
Haberler

Çukurova’dan Davet Var…

ADANA 04.06.2011- Çukurova Üniversitesi Sağlık Çalışanları, Çukurova Üniversitesi Asistan Hekimleri’nin öncülüğünde şenliğe hazırlanıyorlar. Çukurova Üniversitesi Sağlık Çalışanları Şenliği 11 Haziran 2011 Cumartesi günü saat 19.00’da Beyaz Saray Tesisleri’nde gerçekleşecek. Türkiye’nin pek çok yerinden katılımın gerçekleşeceği ve Hacettepe BAND grubunun sahne alacağı şenliğe Çukurova Üniversitesi Sağlık Çalışanları Tüm Türkiye’yi davet ediyor.

Şenlik öncesinde saat 13.00’de Çukurova Bölgesi Asistan Hekimleri Toplantısı gerçekleşecek.

Çukurova Üniversitesi Sağlık Çalışanları’nın Şenlik Bildirisi :

“Sağlıkta dönüşüm adı altında uygulanan sözde sağlık politikalarının dayattığı performansa dayalı sistem sağlık çalışanları arasında iş barışını bozmakta, eğitimi ve sağlık hizmetlerinin kalitesini düşürmektedir.”


Biz tüm sağlık çalışanları bu gerçeğin farkındayız !

Sağlık hizmeti sunumunu bozan ve sağlık eğitimi kalitesini düşüren bu yıkıma son vermek amacıyla asistan
hekimler öncülüğünde başlayıp, tüm Türkiye’ye yayılan sağlık çalışanları arasındaki birlik ve beraberlik algısı gün geçtikçe güçlenerek artıyor. Öğretim üyesi, uzman hekimi, asistan hekimi, hemşiresi, sağlık personeli, memuru, tıp öğrencisi ile sağlık hizmeti bir ekip çalışması gerektirir. Sağlık politikalarının belirlenmesinde bu ekibin söz sahibi olması gerekir. Adı performans veya her ne olursa olsun, sağlık hizmeti vereni tüccar, sağlık hizmeti alanı müşteri gibi gören hiçbir sistemin sağlıklı işlemesi mümkün değildir.

Halkımızın geleceği ve sağlıklı nesiller için; öğretim üyesi, uzman hekimi, asistan hekimi, hemşiresi, sağlık personeli, memuru, tıp öğrencisi ile hep beraber ekonomik veya başka kaygılarla ayrışmadan iş barışının olduğu huzurlu bir ortam içinde çalışmak için, bu gidişe artık yeter diyoruz !”
PROGRAM

11 Haziran 2011 Saat:13.00’da Adana Tabip Odası’nda Adana-İzmir-Mersin-Hatay-G.Antep (ve gelebilen diğer illerin) Asistan Hekimlerinin  katılımıyla bölge toplantımız,

11 Haziran 2011 Saat:19.00’da Beyaz Saray Tesisleri’nde Ankara’dan Hacettepe Band’in, İzmir-Mersin-G.Antep-Hatay’dan asistan hekimlerin, Çukurova Bölgesi’ndeki tüm sağlık çalışanlarının katılımıyla ‘Çukurova Bölgesi Sağlık Çalışanlar Şenliği’miz var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.