Kategoriler
Haberler

Üroloji Asistanı Dr.Mehmet N Mercimek’i Kutluyoruz…

SAMSUN 27.06.2011- Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet N. Mercimek, Avrupa Üroloji Birliği’nin (EAU) yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak FEBU (Fellow of European Board of Urology) Diploması aldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet N. Mercimek, Avrupa Üroloji Birliği’nin (EAU) yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak FEBU (Fellow of European Board of Urology) Diploması aldı.

Kilis 1980 doğumlu olan Dr. Mercimek, ilk ve ortaöğrenimini Kilis’te tamamladıktan sonra 1999 yılında girdiği OMÜ Tıp Fakültesi’nden 2005 mezun oldu. Mercimek, aynı yıl TUS’ta elde ettiği dereceyle OMÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında Üroloji ihtisasına başladı. Uzmanlık eğitiminin son yılında EBU sınavlarına da başvuran Dr. Mercimek, Eylül 2010’da Prag’da girdiği yazılı sınavı başarması üzerine, 18 Haziran 2011’de Warşova’da girdiği sözlü sınavda da başarılı olarak FEBU Diploması almaya hak kazandı.

Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Temmuz 2011’den itibaren Tokat, Erbaa Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetine başlayacak olan Dr. Mehmet Mercimek’i OMÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından FEBU Diploması alan ilk uzmanlık öğrencisi olduğunu ve OMÜ Üroloji Uzmanlık eğitiminin kalitesini kanıtladığı için kutladı.

OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu da Dr. Mehmet Mercimek’in başarısının Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve üroloji asistanlarına bir örnek olmasını temenni ederek başarılarının devamını diledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.