Kategoriler
Haberler

Yeni Kardeş Sitemiz Socialdoctors.com

TÜRKİYE 07.06.2011- Hekimlerin iletişim platformu etkin iletişim platformu socialdoctor.com yeni kardeş sitemiz. Social Doctors sadece Türk tıp mezunlarına yönelik hizmete sunulan bir sosyal paylaşım sitesidir. FaceBoook, Twitter ve FriendFeed gibi benzeri sosyal paylaşım sitelerinden değişik olarak Social Doctors’da tıp camiasının ihtiyaçlarına yönelik farklı fonksiyonları bulacaksınız. Farklı branş ve kıdemlerdeki doktorların buluşmasını amaçladığımız bu platformda sadece sosyal anlamda bir buluşturmayı gerçekleştirmeyi amaçlamıyoruz. Bunun ötesinde Türk doktorlarının meslek içi eğitim ve diğer konularda da geniş çapta bir ortak platform oluşturmayı hedefliyoruz. Bu nedenle Social Doctors içerisinde sadece blog, grup oluşturma, haberleşme, arkadaş edinme, arkadaş izleme uygulamaları dışında makale, fotoğraf, video gibi elektronik dökümantasyon-kütüphane, wiki, fikrini paylaş gibi düşünce paylaşma fonksiyonları da yer almaktadır. Bunların da dışında mesleki kariyer imkanlarını da sadece tıp doktorlarına açık olan bu platformda ilan edebilecek ya da ilan edilenlerden haberdar olabileceksiniz.

Social Doctors’da daha önce görüşme fırsatı bulamadığınız eski tıp fakültesi dönem arkadaşlarınızı, lisenizin mezunlarınızdan tıp doktoru olanları ve kendi branşınızdaki tüm meslekdaşlarınızı tek bir platform aracılığı ile bir arada bulabilme fırsatını elde edebileceksiniz. Social Doctors aracılığı ile hem eski ve yeni arkadaşlıklarınızı canlı tutabilecek hem de mesleki anlamda medikal ve paramedikal konularda güncel gelişmelere ulaşabilecek ve platformda yer alan çeşitli uygulamalar aracılığı ile entelektüel birikimlerinizi de tüm kullanıcılar ile paylaşabileceksiniz.

Social Doctors sizler için gerektiğinde hastane kantini, asistan ya da uzman doktor odası, tıp fakültesi amfisi, kütüphane, öğretim üyesi odası veya ilan panosu yerine geçecek şekilde şekillendirilmiştir. Social Doctors hastane kantini ya da doktor odasındaymışcasına sohbet edebileceğiniz, tartışabileceğiniz, görüş alışverişinde bulunabileceğiniz bir ortam yaratmayı hedeflemektedir. Yine tıp fakültesi amfisi ya da hastane seminer odasındaymışcasına branşınızdaki güncel dersleri Social Doctors’da izleyebileceksiniz. Hastane koridorlarındaymışcasına klinik uygulamaları, yine herhangi bir ortamdaki sosyal olaylarınızı fotoğraf ya da videoları ile paylaşabileceksiniz. Kütüphanedeymişcesine aradığınız bilgiye ve dökümana ulaşabileceksiniz. Kongreye gidemediyseniz de gitmişcesine anlatılanlardan haberdar olabileceksiniz. Öğretim üyesinin odasındaymışsınızcasına öğretim üyelerinin fikirlerini elde edebilecek, onların okuduklarını takip edebileceksiniz. Social Doctors’u ilan panosuymuşcasına kullanarak anket yapabilir, ilan verebilir ya da verilen ilanları takip edebilirsiniz. Üstelik bütün bu uygulamalara kendi birikimlerinizi ve ürünlerinizi de ekleyebileceksiniz. Kısacası, Social Doctors bir doktor olarak ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz sosyal ve mesleki bir platformdur.

Social Doctors ile doktorlarımızın günde en az bir kez ziyaret etmeyi düşünecekleri ve her uğradığında da memnun kaldıkları ve rasyonel olarak fayda elde ettikleri bir ortam hazırlamayı hayal ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.