Kategoriler
Haberler

Bakanlık hastane denetimlerine başladı

Başkanlığımız; Kamu, Üniversite ve Özel hastanelerde hizmet süreçlerini iyileştirmek, hasta ve çalışan güvenliğini sağlamak amacıyla “Hastane Hizmet Kalite Standartları”nı yayınlamıştır.

Başkanlığımız Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde; hastanelerde yapılan kalite çalışmalarını yerinde değerlendirmek, fikir alışverişinde bulunmak üzere saha gezileri yapmaya karar vermiştir. Bu amaçla üst düzey yöneticilerin de katılımıyla Daire Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından;

§ Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (4-6 Temmuz 2011)
§ Konya Beyhekim Devlet Hastanesi (4-6 Temmuz 2011)
§ Ankara Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi (14 Temmuz 2011)
§ Kırıkkale Hacı Hidayet Doğruer Devlet Hastanesi (15 Temmuz 2011)
§ Samsun Gazi Devlet Hastanesi (21-22 Temmuz 2011)
§ Eskişehir Devlet Hastanesi (26 Temmuz 2011)
§ Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi (26 Temmuz 2011)
ziyaret edilerek Hizmet Kalite Standartları değerlendirmesi yapılmıştır.

Yapılan bu ziyaretlerde, uygulamalar yerinde değerlendirilmiş ve hastane yöneticilerinin standartların kurumlarında uygulanması hususunda izleyecekleri yol ve yöntemler karşılıklı dile getirilerek, daha başarılı uygulamalar yapılması hususunda bilgi paylaşımı sağlanmıştır. Ayrıca sağlık çalışanlarının kalite, hasta ve çalışan güvenliği konularında yerinde eğitimini de hedefleyen bu çalışmaların ülke genelinde bu alanda önemli bir çığır açacağı inancındayız.
Yapılan bu değerlendirmeler sonucunda elde edilen bilgi ve alınan geri bildirimler, bundan sonraki süreçte gerçekleşecek uygulamalara ışık tutacaktır.
Söz konusu eğitim ve değerlendirme çalışmaları süreklilik arz edecek olup önümüzdeki günlerde farklı il ve hastanelerde gerçekleştirilecektir.

Önemle duyurulur

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.