Kategoriler
Haberler

Denizli’de doktorlara darp

Denizli Devlet Hastanesi’nde görevli 2 doktoru, muayeneye getirilen alkollü 3 kişinin darp ettiği bildirildi

Denizli Tabip Odası Başkanı Dr. Ersin Çağırgan, Denizli Devlet Hastanesi’nde görevli 2 doktoru, muayeneye getirilen alkollü 3 kişinin darp ettiğini söyledi.

Çağırgan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de her geçen gün sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların arttığını savundu.

Sağlık çalışanlarının, ”şiddetin sıradanlaştığı ve kanıksandığı bir ortamda çalışmak zorunda kaldığını” ifade eden Çağırgan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bugün Denizli Devlet Hastanesi acil serviste görevli Süleyman Duman ve Şakir Bayur, muayeneye getirilen sarhoş 3 kişi tarafından darp edildi. İki meslektaşımıza yapılan saldırıyı üzülerek öğrendik. Darp edilen, yaralanan ve küfürlü saldırıya uğrayan her iki meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Sağlık çalışanlarının ve hekimlerinin sözel, psikolojik ve fiziksel şiddetle karşı karşıya kaldığını belirten Çağırgan, ”Yetkililer, bugüne kadar şiddete uğrayan hekim ve sağlık çalışanlarının yanında yeterince yer almamıştır” iddiasında bulundu.

Sağlık çalışanlarının yüzde 64’ünün en az bir defa şiddete maruz kaldığını, yüzde 96’sının sağlık sektöründe şiddete tanık olduğunu savunan Çağırgan, ”Bu nedenle hekimler hasta ya da hasta yakını tarafından şiddete uğrayacağı algısını taşımakta ve mesleğini gereği gibi uygulamakta zorlanmaktadır” diye konuştu.

medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.