Kategoriler
Haberler

Dokuz Eylül’de Şiddet !

İZMİR 01.07.2011- DEÜ Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Birimi’nde hasta bakıcı olarak çalışan İbrahim Yılmaz’ın, babasını ziyarete izin verilmeyen bir kişinin saldırısı sonucu burnunun kırıldığı öne sürüldü.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Birimi’nde hasta bakıcı olarak çalışan İbrahim Yılmaz’ın, babasını ziyarete izin verilmeyen bir kişinin saldırısı sonucu burnunun kırıldığı öne sürüldü. Yılmaz’ın uğradığı saldırıyı protesto için eylem düzenlendi. Asistan Dr. Ali İhsan Uysal, hastane bahçesinde düzenlenen eylemde, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önemli bir risk faktörü haline geldiğini belirterek, “Bu soruna acilen yasal mevzuat oluşturulmalı, önleyici tedbirler alınmalı” dedi.

Hasta yakınının yoğun bakımda yatan babasını görmesine sorumlu doktorun izin vermediğini, doktor yoğun bakımdan ayrıldıktan sonra ziyaret talebini bu kez hemşireye yönlendirdiğini anlatan İbrahim Yılmaz, “Ben de hemşire hanıma, doktor beyin bu ziyarete izin vermediğini söyledim. Yapabilecek bir şey olmadığını belirtip, dışarı çıkacağımı söyledim. Ben arkamı döndükten sonra hemşirenin bana bağırdığını duydum. Meğer hasta yakını arkamdan geliyormuş. Beni tekme tokat dövdü ve burnum kırıldı. Şikayetçi oldum, İnciraltı Karakolu’nda ikimiz de ifade verdik, 10 gün işgörmez raporu aldım. Olay yargıda” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.