Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Rüyalar Şehri Paris ve Aşıklar Şehri Roma… Gezin, yazın, yayınlayalım

TÜRKİYE 04.07.2011- Gezdiklerinizi bizimle paylaşın biz de tüm hekimlerle paylaşalım. En son bize gezdiklerini ulaştıran arkadaşımız Erkam CAYMAZ, Paris ve Roma’yı anlatıyor…

Paris merkezde Anvers metro istasyonunda indik bizim hostele yerleşmek için arkadaşımla hosteli bulduk ve hostelworld dan çıkarmış olduğum belgeyi uzattım kadın bana bu isimde birini bulamadığını söyledi tekrardan bakmasını söyledim meğerse oct a alcağıma sept a almışım üstümden kaynar sular döküldü ne yapacağımı şaşırdım Allah’tan ordaki göbekli karizmatik Fransız adam sağa sola teflon açtı 2 yıldızlı bi otel bulmuş ama kişi başı geceliği 40 euro normalde 24 euroydu o hostel.Neyse bu gece orda kalın yarına geri yanıma uğrayın bi şeyler yaparım dedi bende tamam diyip ordan otelimizi bulmaya koyulduk çok zor olmadı yakındaymış onu bulup yerleştik otel odası tek kelimeyle süperdi içinde her şeyi vardı.Orda o geceyi güzelce geçirdikten sonra sabahleyin açık büfede kahvaltımızı yaptık diğer hotele gittik adam 4 gibi bi oda boşalacağını söyledi diğer hotelden çıkışımızı yapıp tekrardan hostele geldik ve eşyalarımızı bıraktık Paris i gezmeye başladık ilk durağımız Arc Triomphe olsun istedim ve oraya yakın bi istasyonda inip oraya çıkmaya başladık asansör yok öğrenci 4-5 euroydu.Çıktıktan sonra güzel bir Paris manzarasıyla karşılaştım Bi tarafta Champ Elysees görüp diğer tarafta Eiffel Tower tüm ihtişamıyla yıllara meydan okurcasına izlemye fotoğraflar çektirmeye başladık bu yapı tüm caddelerin kesiştiği bir kavşak aslında ordan istediğin birine geçebilirsin  🙂

Devamını okumak için tıklayın : http://www.drerkam.com/2009/12/ruyalar-sehri-paris/

 

ROMA

 

Roma Aziz Valentini Aşıklar Şehri…

Roma havaalanından 10€ vererek taksi dolmuşla Termini yakınlarında iniyoruz.Buda diye tabir ettiğimiz adamın yanına varıyoruz ve yerleşiyoruz hostelimize ama yazın gitmiyorsanız siz siz olun gündüz ulaşacaksanız internetten rezervasyon yaptırmayın verdiğiniz para boşuna gitmiş sayılıyor. Boş yer oluyor serin olun.

Sadece başımızı sokacak bir hostel burası yerleştikten sonra biraz dolaşalım diyoruz. İlk durağımız evimizin yakınlarında ve sonradan gördüğümüzde bunu neden bu kadar gezdikki dediğimiz Santa Maria Maggiore.

Fontana di Trevi Aşıklar Çeşmesi huzur bulacağınız ve Roma’nın meşhur dondurmasını yiyebileceğiniz güzel bir yer. Klasikleşen şey ise suya ters dönüp dilek tutarak 3-5 kuruş atmanız. Her gün 10.000 dolar belediye tarafından toplanıldığı söyleniyor.
Spagna metrosunda inip İspanyol merdivenlerinde akşamüzeri oturun hep hareketlidir.
Sizde bizim gibi alış veriş merkezi arıyorsanız Termini istasyonunda aşağıdan girince en sonda büyük bir alış veriş merkezi var çay ekmek vb. bulabilirsiniz.

Roma’da ulaşım pahalı değil 75 dk lık biletler var günlük yada 3-4 günlük biletler hangisi size uygunsa onu mutlaka alın almadığınız takdirde kontrole yakalanırsanız cezası 50€.

Görmeden gelmeyin: İspanyol merdivenleri, Venedik Meydanı, Aşıklar Çeşmesi,Vatikan,Collezio

Devamını okumak için tıklayın : http://www.drerkam.com/2011/03/avrupadan-esintiler/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.