Kategoriler
Haberler

Sağlık Memuru Kaçırıldı…

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, teröristlerin dün gece saat 21. 45 sıralarında Lice-Bingölkarayolunun 65. kilometresinde bulunan Ziyaret köyü yakınlarında yol kestiğini söyledi. 

Lice 2. Mekanize Tugay Komutanlığında görev yapan bir başçavuş ve bir uzman çavuş ile sağlık memuruna ait araçların yol kesilen bölgede bulunduğunu ifade eden Toprak, “2’si asker 3 kişiden haber alınamıyor, bunların kaçırılmış olabileceğini değerlendiriyoruz. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı” dedi. PKK’lı teröristlerin Diyarbakır-Lice ilçesi arasında yol keserek 1 astsubay, 1 uzman çavuş ve 1 sağlık memurunu ( genç devlet hastanesi) kaçırdığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Yapılan Açıklama

Terör örgütünün,  Diyarbakır’ın Lice İlçesi karayolunda, 2 güvenlik görevlisi ve Bingöl’ün Genç İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan 1 sağlık memurumuzu kaçırdığını öğrendim. Konuyu İçişleri Bakanımız ile birlikte yakından takip etmekteyim.

Sağlık çalışanlarımız, günün 24 saati her türlü fedakârlığa katlanarak insanımıza sağlık hizmetini en iyi şekilde sunmak gayreti içerisindedir. Vatandaşlarımız, sağlık çalışanlarımızın bu gayretini yakından bilmekte,  takdir etmekte ve verilen hizmeti bizzat yaşamaktadır.

Terör örgütünün güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanımıza karşı yaptığı bu çirkin ve zorbaca eylem asla kabul edilemez. Savaş şartlarında bile sağlık kurumları ve çalışanlarına dokunulmazken insanımıza hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan bir sağlık çalışanımızın terör örgütünün elinde bulunmasını kabul etmek mümkün değildir.

Terör örgütünün bu eylemi bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini alma hakkına karşı açık bir engellemedir. Sağlık çalışanlarımızın her türlü şart altında kutsal hizmetlerini devam ettirerek vatandaşlarımızın bütün sağlık ihtiyaçlarını karşılayacaklarına inancım tamdır.

Düşmana bile reva görülemeyecek bir eylemi kendi halkına reva gören terör örgütü,  bu eylemini derhal sonlandırarak güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanımızı serbest bırakmalıdır.

Prof.Dr. Recep Akdağ

Sağlık Bakanı

“Sağlık Memuru Kaçırıldı…” için bir yanıt

siz hala bölgedeki halkın sağlık hizmeti almasının engellenmeye çalşıldığını söylüyorsunuz ama bende başka bir şeyi merak ediyorum bende sağlık personliyim ve doğuda çalışıyorum o kaçırılan kişileri sağlıkları yerinde hem beden hem ruh olarak ailesine teslim edebilecekmisiniz ve diğer çalışan bütün insanların can güvenliğini sağlamak için ne yapıyorsunuz birazda bunları düşünün sadece lafta kalmasın ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.