Kategoriler
Haberler

TTB Genel Kurulu gelecek yıl 2 dilde olsun önerisi

Türk Tabipleri Birliği 60. Büyük Kongresi (seçimsiz), 1-2 Temmuz 2011 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Kürtçe konuşmlarla başlayan kongrede konuşma içeriğinin daha çok siyasi ağırlıklı olduğu gözlendi.

Milletvekilleri, siyasi partiler, sendikalar, meslek ve emek örgütünün temsilcilerinin de katıldığı ilk gün, konukların konuşmalarına ayrıldı. Kongrenin ikinci günü de TTB Merkez Konseyi’nin 2010-2011 dönemi çalışmaları aktarıldı, önümüzdeki dönem yapılması gerekenler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Kongrenin ilk gününde açılış konuşmasını BDP eş Başkanı Hamit Geylani Kürtçe başlayarak yaptı. Arkasından konuşma yapan CHP Samsun Milletvekili Prof.Dr.Haluk Koç ise Türkçe’nin daha bütünleştirici bir ortak payda olduğunu ifade ederek Türkçe konuştu.

Genel Kurulun 2. günü ise DSİ toplantı salonunda yapıldı. Başta muayenehaneler olmak üzere hekimlerle ilgili de sorunların konuşulduğu konuşmalarda siyasi içerik daha fazla yer aldı. İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Bozçalı ise yaptığı konuşmada gelecek TTB Genel Kurulunun Türkçe-Kürtçe olarak iki dilde yapılması önerisini getirdi.

Kaynak : www.medimagazin.com / Dr.İbrahim ERSOY

 

 

“TTB Genel Kurulu gelecek yıl 2 dilde olsun önerisi” için 3 yanıt

Bu nedir Allah aşkina yaa, ne yapmaya calisiyorsun Tabipler Birligi! Silkin ve kendine gel! kimi, neyi temsil ettiginin farkinda misin sen! Bu gibi siyasi oyunlarda bulunacaksaniz şu isminizi değistirin, gidin siyasi parti kurun orada istediklerinizi dile getirin. Şimdiye kadar yaptiklarinizi hayretle izlerken daha ne olabilir ki diyordum. Lütfettiniz, tez zamanda merakımı giderdiniz. Bunca yıllık Türk hekimi olan beni temsil etmiyorsunuz. Sizlerden utanç duyuyorum.

Kürtçe ve zazaca bilen bir hekimim:
TTB nin özelleştirmeye karşı duruş sergileyip,hekimlerin özlük haklarının ve halkın sağlığının çok uluslu şirketlere peşkes çekilmesi için verdiği mücadeleyi Türkiye halklarından yana olan her hekim desteklemeli.
Bende bu kuruldaki gibi beyhude çalışmalardan bir şey anlamış değilim.
Kongrenin ilk gününde açılış konuşmasını BDP eş Başkanı Hamit Geylani Kürtçe başlayarak yapması çok düşündürücüdür.Bu zat herşeyden önce bir hekim değil ki açılış konuşmasını yapıyor ve Genel kurulumuzu sulandırıyor (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi)

Ha deseniz ki ;filanca ilimizde yaşlıları anlamak,onların kendilerini ifadeleri için veya güven vermek amacıyla gönüllü hekimlere bölgede bazı semptomların kürtçe terminolojisi için kurs verilebilir mi? daha masumane ve hizmet endeksli olduğundan biz hekimlere daha yaraşır.Yaşasın halkların kardeşiği..
Değerli meslektaşlarım politik fark yaratmak yada şovla birlikte populer olmak isteseyenler için,hekimlik dışında tercih edilebilir pek çok meslek var..

Son söz: Performansa hayır!
Enerjimizi birleştirmeliyiz.Belçika Leuven Katolik Üniversitesindeki AB sağlık forumundan(www.sgk.gov.tr) ve Dünya bankasından desteklenen Sağlıkta dönüşüm projesinin sağlıktaki yıkımlarına dur demenin yollarını ve Türkiye deki hekimliğin kalitesini iyileştirmenin yollarını aramalıyız..

Bu ne yahu… Biz neyle uğraşıyoruz adamlar neyle uğraşıyor, zaten canım burnumda! Her şeyi siyasallaştırdıkları gibi bunu da yaptılar; BEN KENDİ ÜZERİMDEN SİYASET YAPILMASINA HELE Kİ BÖYLE SİYASETİN YAPILMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİM;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.