Kategoriler
Haberler

4. Tepecik Enfeksiyon Günleri – Temel İmmünoloji Sempozyumu

Değerli meslektaşlarım,
Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER), toplumu bulaşıcı hastalıklardan korumak ve eğitim faaliyetlerinde bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Bulaşıcı hastalığa yakalanmış veya risk taşıyan kişilere ve gruplara tıbbi bakım, sosyal ve psikolojik destek sağlanması, yardımlarda bulunulması derneğin temel amaçlarıdır. 17.yüzyılda  teoloji ile ilgilenen büyük düşünür Thomas Adams’da “korunmak tedavi etmekten her zaman daha iyidir, zira kişileri hasta olma eziyeti ve külfetinden uzak tutar” sözü ile hasta olmadan hastalıklardan korunmanın önemini vurgulamıştır.
Kentlerden, köylere, bulaşıcı hastalıklara bağlı ölümlerin olmaması için eğitim verilmesi, bilgisizliklerin giderilmesi ve bilgi toplumu olma yolundaki dernek faaliyetlerimiz her geçen gün artarak devam etmektedir.Bu faaliyetler çerçevesinde BUHASDER ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında “4. Tepecik Enfeksiyon Günleri – Temel İmmünoloji Sempozyumu” Çeşme Radisson Blu Resort & SPA’da düzenlenecektir.
Tepecik Enfeksiyon Günleri kapsamında daha önceden “Hemodiyaliz ve Transplant Hastalarında Hepatitler”, “Kronik Böbrek Yetmezliği ve Hastane Enfeksiyonlarına Bakış” ve “Aile hekimliğinde akılcı antibiyotik kullanımı” gibi özel konuları içeren sempozyumlar düzenlenmiş, konuların zenginliği ve aktif katılımlarla yararlı sonuçlar alınmıştır.
Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz sempozyumun konusu gelen istek ve öneriler dikkate alınarak “Temel İmmünoloji” olarak belirlenmiştir. Bu alanda çalışan hocalarımız bizleri kırmayarak bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşmayı kabul etmişlerdir. 6 Ekim 2011 Perşembe günü başlayacak olan sempozyumda, farklı bilimsel disiplinlerde yer alan herkes için gerekli olan bağışıklık biliminin temeli, yeni gelişmeler ve bulgular ışığında yeniden gözden geçirilecektir. Bu toplantı, aynı zamanda daha sonra yapılması planlanan İmmünoloji sempozyumlarına da hazırlık niteliğinde olacaktır.
Sempozyuma değerli katkılarından dolayı sürekli eğitim desteği veren İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne, katılımları ve katkıları ile bilimsel içeriği zenginleştiren, öğretmenin öğrenmenin ve birlikte olmanın mutluluğunu bizlere yaşatan tüm katılımcılara içten teşekkürlerimizi sunarız.
Sempozyuma katılımlarınızı bekliyor, bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanız durumunda toplantının daha verimli ve güzel geçeceğine inanıyoruz.
Egenin güzel havası, insanlarının içten sıcaklığı, şifalı sıcak suları ve daha pek çok doğal güzellikleriyle ünlü Çeşme’de sağlık ve sevgi ile buluşmak, sağlığın bu temel konusunu ayrıntılarıyla konuşmak dileğiyle…
Saygılarımızla.
Doç. Dr. Şükran Köse
Düzenleme Kurulu Başkanı
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği
İmmünoloji Birimi
www.teg2011.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.