Kategoriler
Duyurular Haberler

Aile Hekimliği Kongresi

  Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Ulusal  Kongresi AHEKON 2011, 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplanıyor. AHEKON 2011’e K. K. T.C.  Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, K. K. T. C. Başbakanı  İrsen Küçük ve Sağlık Bakan Dr. Ahmet Kaşif, AHEF Yönetim Kurulu Genel Başkanı Dr. Hasan Eraydın, 2. Başkan ve Kongre Başkanı Dr. Tayfun Çiğdem’in yanı sıra konularında otör olan pek çok bilim insanı da katılacak.  
Açılışı Dr. Derviş Eroğlu yapacak
28 Eylül-02 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacak olan ve 2.000 doktorun katılımıyla gerçekleşecek 2. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ulusal Kongresi AHEKON 2011’e davet edilen Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, AHEKON 2011’e katılacağını, aile hekimleri derneklerinin bir federasyon altında birleşmesinin güzel bir şey olduğunu söyleyerek, Türkiye’de 2005 yılında başlayan aile hekimliğinin ileri bir adım olarak değerlendirildiğini ifade etti. Eroğlu ayrıca bu kadar büyük bir organizasyonun K. K. T. C.’de yapılıyor olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.
Kongre sürecine her çeşit desteği vereceklerini söyleyen Başbakan İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kaşif AHEKON 2011 kongresinin K.K.T.C.’de yapılıyor olmasından son derece memnun olduklarını ve bu organizasyona davet edilmekten mutluluk duyduklarını, AHEKON 2011’e herhangi bir olağanüstü durum olmadıktan sonra katılacaklarını söylediler.
AHEKON Hakkında
Sahada görev yapan 20.000’i aşkın aile hekimi 2010 yılının sonunda bütün illerde sistem içinde çalışmaya başladı. Hazırlanan ulusal kongrede hekimlik pratiğinin hızla geliştiği, yönetsel becerilerin, tıp hukukunun, bilimsel yaklaşımların, hekimin çantasında yerini alması gerektiği bu süreçte hem yoğun bilgi alınmasını sağlayacak hem de diğer hekimlerin deneyimlerinden yararlanabilinecek bir içerik hazırlandı. Kongrede bu doğrultuda birinci basamakta klinik yaklaşımlardan sistem içindeki yönetsel sorunların değerlendirilmesine kadar birçok konu değerlendirilendirilecek.

Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.