Kategoriler
Haberler

Alzheimer için güçbirliği

Alzheimer hastalığına çare için 50 milyon TL’ye merkez kuruldu. Kavacık’taki üniversite kampüsünde kurulan sinir hücresi kültürü geliştirme merkezi, alzheimer, parkinson gibi önemli hastalıklara ışık tutacak.

 İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, hedeflerinin bilgi üretmek olduğunu belirterek şöyle konuştu: 

“Bu nedenle özellikle sağlık birimlerinde araştırma merkezi kuruyoruz. Bir hücre kültürü laboratuvarı kurduk. Grup tarafından ayrıca Bağcılar’da yapımı devam eden eğitim hastanesinin de 1000 metrekarelik bir katını araştırma merkezi olarak ayırdık. Kavacık’taki üniversite kampüsümüzde 50 milyon TL yatırımla 10 bin metrekarelik bir araştırma merkezi daha kuruyoruz. Sinir hücresi kültürü geliştirme bölümü kurduk. Çünkü sinir hücresi kendini yenilemez. Doğduğumuzda ne kadar sinir hücremiz varsa hep onlarla devam ederiz. Bu alandaki araştırmalar alzheimer, parkinson gibi çok önemli hastalıklara ışık tutacak. Tüm bu yatırımları inovasyonların yapılabildiği, bilginin üretilebildiği bir ortamı oluşturmak için yapıyoruz.” 

2010-2011 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini alanİstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesinde tıp, eczacılık, sağlık bilimleri, hemşirelik, fizyoterapistlik, beslenme, diyabet ve hukuk gibi bölümler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.