Kategoriler
Haberler

Asistan Hekim Kurultayı Duyurusu

15- 16 Ekim’de

Asistan Hekim Kurultayı’nda buluşalım!

Çağrımızdır…

Son bir yıl, daha önce kısık sesle söylediğimiz itirazlarımızın yüksek perdeden ve kitlesel olarak ifade edildiği bir süreç olarak göze çarpmaktadır. Bu dönemde; Türkiye’nin birçok yerinde itirazlarımızı dile getirdik, nöbet ertesi izin hakkımızı istedik, uzmanlık eğitimimizdeki sorunları gün yüzüne çıkardık, hekimleri puan peşinde koşturan performans sistemine karşı durduk. Elbette bu hareketlenme bir anda olmadı. Nasıl ki asistanlık geçen sene başlamadıysa hareket de geçen sene başlamadı, geçmişte birçok kez asistan hekimler kendi sorunlarına çözüm aramış, hatta zamanın toplumsal hareketlerine öncülük etmişlerdir. Bugün yeniden asistan hekimlerin geleceklerini ellerine alma vakti gelmiştir. Bu nedenle günümüzde başlayan bu hareketi çok önemsiyoruz.

Ekim ayında gerçekleştireceğimiz Asistan Hekim Kurultayı birçok şeyin bittiği bir dönemde yeni bir başlangıç olacaktır.

Türkiye’nin dört bir yanından Asistan Hekimler bir araya geleceğiz.

Asistanlık tanımı, çalışma koşullarımız, özlük haklarımız, içinde bulunduğumuz sağlık ortamı, dünümüz, bugünümüz ve yarınımız adına araladığımız kapıdan hep birlikte girebilmek için gerçekleştireceğimiz oturumlarda ortaklaşmayı hedefliyoruz. Kurultayımızda söyleyecek sözü, dökecek taşı olan herkese bir yer var.

Kurultayın ikinci günü çekimlerini bu sene, amatör bir çabayla gerçekleştirdiğimiz belgeselimiz ile başlayacak, kendinize rastlama olasılığınız yüksek. Ardından örgütlenmenin dünü bugünü derken hep birlikte bugünü yarına taşıyacağız. 

Sevgili arkadaşlar,

Bunlar bizim sorunlarımız!!

Gelecek bizim geleceğimiz!!

Mücadelemize ve geleceğimize sadece bizler sahip çıkabiliriz!!

Koronun bir parçası olmak ya da çıkan sesleri duymak isteyen herkesi kurultayımıza bekliyoruz.

http://www.istabip.org.tr/asistankurultay2011/anasayfa.php?guncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.