Kategoriler
Haberler

Asistan Hekim’den Şiddete Karşı Basın Toplantısı

MALATYA -İbrahim Taş, hasta yakını tarafından darp edilen Dr. Uğur Turhan ile düzenlediği basın toplantısında, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son yollarda artış gösterdiğini savundu.

”Sağlık kurumlarında çalışmak diğer iş yerlerine göre şiddete uğrama yönünden daha da riskli hale gelmiştir” diyen Taş, hastalar kadar hasta yakınlarının da sağlık çalışanlarına şiddet uygulama eğiliminde olduğunu söyledi.

Taş, Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Servisinde asistanlık yapan Dr. Uğur Turhan’ın da bir hasta yakını tarafından darp edildiğini, bu durumu kınadıklarını belirtti.

Uğur Turhan da 18 Ağustos Perşembe günü bir hekime kızan hasta yakınınca, doktorun haklı olduğunu söylemesi üzerine yumruk atılarak darp edildiğini söyledi.

Olayın savcılığa intikal ettiğine değinen Turhan, ”Yanlış sağlık politikaları yüzünden son yıllarda gittikçe artan özelde hekimlerin, genelde sağlık çalışanlarının karşılaştığı şiddet hekimlik mesleğinin değersizleştirilmesi ve toplumda genel bir hekim düşmanlığı yaratılması olayıdır” dedi.

İÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, merkezde görevli 3 doktorun şiddete maruz kaldığını açıklamıştı.

Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.