Kategoriler
Haberler

Bu Kez Doktor Hasta Dövdü !

Turgay İPEK

ERZURUM – Erzurum’da annesinin ilaçlarını yazdırmak için gittiği aile hekimi tarafından dövülerek hastanelik edildiğini ileri süren 34 yaşındaki Coşkun Bozkurt ve yeğeni 16 yaşındaki Emrah Çelik, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre olay 22 Ağustos günü saat 15.30 sıralarında merkez Yakutiye ilçesindeki İl Sağlık Müdürlüğü karşısındaki Şerif Efendi Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk babası Coşkun Bozkurt, şiddetli baş dönmesi rahatsızlığı olan 62 yaşındaki annesi Hacer Bozkurt’un raporlu ilaçlarını yazdırmak için aile hekimleri olan Ergün Gezder’in çalıştığı Filiz Dolunay Sağlık Ocağı’na gitti.

Kaynak : www.radikal.com.tr

Devamını Okumak için Tıklayın

“Bu Kez Doktor Hasta Dövdü !” için 2 yanıt

Erzurum Sağlık Müdürlüğünden açıklama… “22 Ağustos’ta il Sağlık Müdürlüğü’nün hemen karşısında bulunan Şerif Efendi Aile Sağlığı Merkezi’ne saat 16. 00 sulalarında Çoşkun Bozkurt, annesi Hatice Bozkurt adına ilaç yazdırmak için aile hekimi Dr. Murat Tüylü’ye başvurmuştur. Hastanın kendisi olmadığı için en azından yaşlı olan annesinin yaşadığını tespiti için kimliğinin getirmesi istenmiştir. Ancak Çoşkun Bozkurt ilaç yazması konusunda ısrar etmiş ve aile hekimi tekrar yasal olarak bu durumun gerektiğini belirtip eğer tereddütleri varsa hemen karşıda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri söylenmiştir. Şahıs hakaret ederek ve kapıyı çarparak çıkmış ve biraz sonra bir daha geleceğini söylemiş. Çoşkun Bozkurt ve yanındaki üç kişi aile sağlık merkezine bir daha gelmişler ve ‘Burayı başınıza yıkacağız’ diyerek ağıza alınmayacak küfürler etmeye başlamışlardır. Aile Sağlık Merkezi’ndeki bazı vatandaşlar araya girerek olayı yatıştırmak ve şahısları dışarı çıkarmak istemişlerdir. Dışarı çıkarken Aile Sağık Merkezi önünde büfe işleten Fatih Aktürk’ü Çoşkun ve arkadaşları darp etmiş bunun sonucunda büfenin hemen yanında çalışan inşaat işçileri, büfe çalışanının haksız yere dövüldüğünü düşünerek Çoşkun Bozkurt ve yeğenini yaralamışlardır. Bu arada yaralanan darp edilen şahıs ile yeğenleri için gelen 112 ekiplerine de küfürler edilmiş ve müdahale etmelerine izin verilmemiştir. İl Sağlık Müdürlüğünün hemen karşısında olay meydana geldiği için İl Sağlık Müdürü olarak benimle birlikte bazı müdürlük çalışanları kavga boyutuna şahitlik etmiştir. Sağlık çalışanlarına bizzat şiddet uygulamak üzere adam toplayarak gelen bu kişilere aile sağık merkezi önüdeki büfe sahibi başta olmak üzere konuya duyarlı vatandaşlar izin vermemiştir. Bu anlamda teşekkürlerimi ifede etmek istiyorum. il Sağlık Müdürlüğü olarak ayrıca konu ile ilgili inceleme ve araştırma başlatılmıştır. Konu ile ilgili taraflar şikayetçi olmuş ve adli tahkikat devem etmektedir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.