Kategoriler
Haberler

Dikkat : ilaçta 25 saat sıkıntı yaşanabilir

CZANELER İÇİN İLAVE AÇIKLAMALAR (13-14 AĞUSTOS 2011 TARİHLERİNDE MEYDANA GELECEK ELEKTRİK KESİNTİSİ İLE İLGİLİ)

Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, 13 Ağustos 2011 Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak olan elektrik kesintisine bağlı olarak, MEDULA Eczane Provizyon Sisteminin hizmet veremeyecek olması nedeniyle, bu süreçte reçete karşılanması işlemleri ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Birliğimize gönderilen yazı, 11.08.2011 tarihinde www.teb.org.trüzerinden duyurulmuştur.

Konu hakkında www.sgk.gov.tr de Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 12.08.2011 tarihinde bir duyuru metni yayınlamış ve uygulamalar hakkında bilgi verilmiştir.

Duyurunun ECZANELER İÇİN İLAVE AÇIKLAMALAR başlıklı bölümünde, MEDULAnın hizmet veremeyeceği dönemde, eczacılar tarafından reçete karşılanması sırasında yapılacak işlemler hakkında bilgi verilmiştir.

Yeşil kart sahiplerinin reçetelerinin elektrik kesintisi döneminde ne şekilde karşılanacağı konusunda, Sağlık Bakanlığı tarafından ayrıca bir açıklama yapılmamıştır. Ancak, yeşil kart sahiplerine ait reçetelerin karşılanması sırasında, kesinti sona erdikten sonra hastanın elinde ilaç bulunması gibi nedenlerle sistemin provizyon vermemesi olasılığı dikkate alınarak başvuru sahiplerinin sistemin ödememesi halinde reçete bedelinin kendileri tarafından karşılanması gerekeceği hakkında bilgilendirilmesi ve iletişim bilgilerinin mutlaka alınması büyük önem taşımaktadır.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.