Kategoriler
Haberler

Hava yastığı kör ediyordu

 

 

 

 

 

 

 

Sürücü koltuğunun yanında emniyet kemeri takmadan yolculuk yapan Gizem İmre (25) ani frenle hava yastığı patlayınca hem yüzü yandı, hem de gözü yaralandı. Kent Hastanesi’nde yapılan “vitrektomi” operasyonuyla gözü görmeye başlayan İmre, “Keşke emniyet kemeri taksaydım” dedi.

HAVA YASTIĞI YÜZÜNE ÇARPTI

Tire’de bir bankada çalışan Gizem İmre, sürücü koltuğunda oturan eşi Mehmet İmre’nin yanındaki koltukta, şehir içinde 50 km hızla yolculuk yaparken önlerine tali yoldan aniden motosiklet çıktı. Motorsiklet çarpınca 22 yaşındaki sürücüsü yaşamını kaybetti. Şehir içi olduğu için emniyet kemerini takmaya gerek görmeyen Gizem İmre’nin ani fren nedeniyle patlayan hava yastığı yüzüne çarptı. Hava yastığından yüzüne darbe alan İmre’nin gözü yaralandı ve yastığın patlamasını sağlayan barut nedeniyle yüksek ısıya ulaşmasıyla yüzü yandı. Acil olarak Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İmre’nin ilk müdahalesi yapıldı. Daha sonra İzmir Çiğli’deki Kent Hastanesi’ne başvuran İmre, Göz Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Kaan Ünü tarafından dağılan göz ‘vitrektomi’ denilen bir yöntemle ameliyat edildi. Dermatoloji Uzmanı Dr.Çiler Akın tarafından da yanıklar saat başı sürülen ilaçlarla tedavi edildi.  

4 GÜN TEDAVİ GÖRDÜ

Kent Hastanesi’nde 4 gün tedavi gören İmre, kontroller sırasında gözünün düzeldiğini ve görebileceğini öğrendiğinde çok mutlu oldu. Gizem İmre emniyet kemeri takmadığı için çok büyük pişmanlık duyduğunu belirterek, “Şehir içinde dahi emniyet kemeri takılması lazım. Herkesin bu konuda dikkat olması konusunda uyarıyorum. Özellikle çocukların kesinlikle ön koltukta oturmaması gerekiyor. Başıma gelen bu olay herkese ders olsun” dedi.  

CİDDİ HASAR VARDI

Kent Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Kaan Ünlü ise şu bilgileri verdi: “Gizem bize başvurduğunda gözün hem ön hem de arka tarafında oldukça ciddi hasar vardı. İlk müdahale sonrasında yaklaşık 3 saat süren operasyon yapıldı. Şu an hastamızın gözü iyileşmeye başladı ve yeniden görebilecek. Ancak bu tür kazalarda herkes bu kadar şanslı olmayabilir ve gözünü kaybedebilir. O yüzden emniyet kemeri konusunda herkesi bir kez daha uyarmakta fayda var.”

medyasağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.