Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Hocaların performans mobbing’i – Sizden Gelenler

Poliklinikte hasta yoğunluğu nedeniyle, mesai saati bittiğinde koşarak kaçan (pardon, servise yetişmeye çalışan!) bilgi işlem, sekreter ve hemşirelere rağmen tek başına yaklaşık 10 hasta ile plkde tek başına kalan asistan arkadaşımız, tüm hastalara bakmış olmanın huzuru (!) ile evine geç satte gider. Ne de olsa asistanlıkta mesai saati diye bir kavram yoktur, işiniz bittiğinde eve gidersiniz, bazen de öyle geç bir saat olur ki hastanede yatmayı tercih edersiniz!. 

Ertesi gün bölüm başkanı asistan arkadaşı odasına çağırır:

-Hakkında şikayet var.

-Konu nedir hocam?

-Plkde hastaları geç saatlere kadar bekletiyormuşsun. O saatten sonra da hastalar tetkiklerini yaptıramıyormuş, evlerine geç kalıyorlarmış. 

-Hocam plkde günde bakılan hasta sayısını biliyorsunuz, her birinin anamnezi ve muayenesi, bilgisayara veri girişleri zaman alıyor, bazı hastaları danışmak gerekiyor. Arada reçeteler, sizin yönlendirdikleriniz, hemşire hanımın danıştıkları, randevusuz gelenler ile ancak bu şekilde yetiştirebiliyorum. (tabii ki bu aşamada sizin eve gitme saatiniz kimseye birşey ifade etmiyordur.) Hasta sayısını azaltırsak daha iyi olur hocam.

-Hasta sayısını azaltamayız, geciken hastalar da tetkik yaptıramayınca hasta kaybediyoruz zaten. Sen biraz hızlan, hastalara daha hızlı bak, yetiştir.

-??!!

“Hocaların performans mobbing’i – Sizden Gelenler” için bir yanıt

Hocalar senin baktığın hasta üzerinden performans aldıkça bunun gibi sahneler çok yaşanacaktır maalesef. Bakanlığın çıkardığı genelgeye rağmen hala bu evrakta sahtecilik olayı devam ediyor ve bakanlık buna seyirci kalıyor. Sayın sağlık bakanı, genelge çıkarmakla olmuyor bazı şeyler maalesef, hastanelere habersiz müfettiş gönderin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.