Kategoriler
Haberler

Malatya’da hekime şiddet !

MALATYA-Kızılay, kurumda düzenlediği basın toplantısında, merkezlerinin her hafta bir başarıyla, yeni bir uygulamayla kamuoyunun karşısına çıktığını söyledi.

     Ancak bu kez merkezde yakın zamanda önemli başarılara imza atmış 3 hekimin hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalmaları olayını kamuoyuyla paylaşma ihtiyaçları duyduklarını ifade eden Kızılay, daha önce beyin cerrahisinden ve ortopediden bir doktorun şiddete maruz kaldığını, dün de kadın doğum polikliniği hekimlerinden birinin hasta yakını tarafından yumruklu fiziksel tacizini yaşadığını ileri sürdü. Kızılay, olayın savcılığa intikal ettiğini, kurumsal olarak da bu süreci takip edeceklerini söyledi.

     Doktorların ve merkez çalışanlarının büyük bir özveriyle, hasta haklarını en üst düzeyde tutarak görev yaptıklarını vurgulayan Kızılay, ”Ancak bu olaylar bizleri incitmiş, canımızı yakmıştır. Yakın zamanda yaşanan bu 3 olay moralimizi bozmuş, motivasyonumuzu azaltmıştır” dedi.

 

BASIN AÇIKLAMASINI OKUYAN TIP FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI PROF. DR. AHMET KIZILAY, SON GÜNLERDE ÜÇ OLAY İLE DOKTORLARA ŞİDDET UYGULANDIĞINI İFADE EDEREK, “HAKLI TEPKİMİZİ KAMUOYUYLA PAYLAŞMAK İÇİN BASIN AÇIKLAMASINA GEREK DUYDUK. BU DURUMLARIN TEKRAR YAŞANMAMASINI ARZU EDİYORUZ” DEDİ.

     Kızılay, şiddetin tıp merkezinde bir kez daha yaşanmaması için kurum olarak ellerinden gelen tedbiri alacaklarını, çalışanlarının haklarını sonuna kadar koruyacaklarını, ancak hekimlere yönelik şiddet konusunun siyasiler, yerel yönetimler, kanaat önderleri ve toplumun da duyarlı olmasını istedi.

Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.