Kategoriler
Haberler Şiddet

Memur-Sen’den Hekime şiddete kınama

İSTANBUL-Esenyurt Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde doktorlara karşı hasta yakınlarının gerçekleştirdiği saldırılar dün düzenlenen bir basın açıklamasıyla protesto edildi.

Basın açıklamasını yapan Memur-Sen Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Durali Baki , “Son zamanlarda Esenyurt Devlet Hastanesi’nde zorbalar tarafından uygulanan şiddetin dozu artarak devam etmektedir. Sağlık çalışanları elinden gelen en iyi çabayı göstermektedir . Sağlık çalışanları insanlardan şiddet ve küfür değil teşekkür beklemektedir. Sağlık çalışanları şehir eşkıyalarının ve zorbaların şamar oğlanı değildir. Bir an önce bu konuda tedbir alınması gerekmektedir” dedi.

Saldırılan devam etmesi halinde iş yavaşlatma ve iş bırakma eylemlerini gerçekleştireceklerini söyleyen Baki, “Halkımıza büyük bir görev düşmektedir. İçinizdeki bu eşkıyalara tepki gösterin ve sizlere şifa dağıtan arkadaşlarımıza sahip çıkın. Sağlık Bakanlığı, Esenyurt Devlet Hastanesi’ne hekim göndermekte zorlanıyor, gönderse bile birkaç gün sonra arkadaşlarımız görevden istifa edip geri gidiyorlar. Eğer kendi geleceğimize sahip çıkmak ve bu şiddetin son bulmasını istiyorsak bu tarz eşkıyaların karşısında hep beraber durmamız gerekmektedir” diye konuştu.

3 gün önce hasta ve hasta yakınının saldırısı sonucu burnu kırılan röntgen operatörü Mehmet Özsarı, “Esenyurt Devlet Hastanesinin bu saldırılar öncesinde, hizmet konusunda hiçbir yetersizliği yoktu. Fakat sağlık çalışanları sürekli şiddete maruz kaldığı için buraya gelmiyor ve gelenlerde bu olaylar sebebiyle burada kalmıyor bizimde imkânımız olsa bizde bu şartlar içinde çalışamayız” dedi.

20 gün önce saldırıya uğrayan Başhekim Yardımcısı Abdullah Kesgin de “Saldırılar başlamadan önce acil serviste 14 hekim halinde hizmet vermekteydik. Şimdi ise bu sayı dörde düştü. Bunun sebebi doktora yapılan saldırılardır. Bu 4 doktorumuz dönüşümlü olarak çalıştıkları için acil serviste sadece bir doktor 600 nüfuslu kente tek başına hizmet vermeye çalışmaktadır. Hekim arkadaşlarımız bu saldırılar nedeniyle Esenyurt Devlet Hastanesi’ne görev yapmak istemiyorlar” dedi. Basın açıklamasının sonunda hastane çalışanları, Acil Servis’in girişine saldırıları kınayan bir afiş astı.

Müslim SARIYAR, HABERTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.