Kategoriler
Duyurular Haberler

TUS’a başvurmayı unutmayın

Tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere, Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askerî Tıp Fakültesine alınacak adayların girdiği “2011-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na (TUS-Sonbahar Dönemi)” başvurular, bugün başlıyor.

TUS’un Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, 25 Eylül 2011’de Ankara’da iki oturumda açılacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, sınavın sabah oturumunda Yabancı Dil Sınavı , öğleden sonraki oturumunda Bilim Sınavı yapılacak. Sınava başvurular, 8-17 Ağustos 2011’de alınacak.

Başvurular elektronik ortamda alınacak. Son iki yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava Başvuru Merkezi aracılığıyla başvuran adaylar, başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilecek. Diğer adayların ise başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yapmaları gerekiyor.

Adayların, Başvuru Hizmeti Ücreti olan 3 TL’yi, mürâcaattan önce ilgili bankaya yatırmaları gerekiyor. Başvuru merkezleri, ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ayrıca duyurulacak.
Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2011-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu’nda yer alacak. Adaylar, kılavuz ile Aday Bilgi Formu’na başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtılmayacak, satılmayacak.

Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.