Kategoriler
Haberler

Yine hekime şiddet

İskenderun Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktora yönelik şiddeti kınayan Şube Başkanı Feleytun Gönç, Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık çalışanına yönelik şiddet konusunda acil çözüm bulması gerektiğini söyledi. 

Basın açıklamasında şu konulara değinildi: “İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimi İsmail Durmuş; acil servise solunumu ve kalbi durmuş bir şekilde getirilen Üveyş Yaşarsoy isimli hastayı yapılan müdahale sonrası hayata döndürmüş, ardından ileri tetkik ve tedavi için yoğun bakım servisiyle iletişime geçmiştir. Ancak hastanın yakını Hıdır Küçük isimli şahıs, yakının hayatını kurtarmaya çalışan doktorumuzu darp etmiştir.

Ayrıca, yasal sorumluluklar çerçevesinde kamu görevini sürdürürken darp edilen doktorumuz, gece görevini yapmaya devam etmiştir. Yetkililere sesleniyorum; anayasadaki sağlık çalışanına yapılan bu şiddetlerin yasal çerçevelerde cezalandırılmadıkça bunun sonu gelmeyecektir. Son dönemde yetkili sendika Sağlık-Sen’in girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı nihayet sağlıkta şiddete sıfır tolerans adı altında bir çalışma başlatmıştır. Bizim temennimiz bu çalışmaların biran önce hayata geçirilmesi yönündedir.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileyerek konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Kaynak : http://www.sagliksen.org.tr/index.php?p=10254&l=1&modnews=lts.03876322

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.