Kategoriler
Haberler

Aile hekimleri de kamu çalışanıdır

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, aile hekimlerinin kamu sağlık çalışanları olduğunu hatırlatarak, “Görev yaptıkları süre boyunca özlük hakları ile ilgili ilerlemeler devam eder” dedi.

Eşinin memleketi olan Ordu’da bulunan Bakan Akdağ, bir yakınını ziyaret için geldiği Ordu Devlet Hastanesinde hasta ve hasta yakınları ile sohbet etti.

Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akdağ, aile hekimlerinin özlük hakları ile ilgili bir soru üzerine, aile hekimlerinin de emekli olduklarında devlet personelinin yararlandığı haklardan yararlanabileceklerini söyledi.

Aile hekimlerinin görev süresi esnasında özlük haklardan yararlanacağını ve emekli olduklarında da çalışmalarının karşılığını alacağını ifade eden Akdağ, “Aile hekimleri kamu sağlık çalışanlarıdır. Yani sözleşmeli kamu çalışanlarıdır. Ama bütün görev yaptıkları süre boyunca özlük hakları ile ilgili ilerlemeler devam eder. Normal emeklilikte de o çalışmalarının hakkı ne ise onu alıyorlar. Zaman zaman yönetmeliklerle iyileştirmeler yapıldı. Gerekli gelişmeleri de ilave ettik. Bu konuda şu anda yeni bir kanun ihtiyacı görünmüyor” diye konuştu.

Ziyareti sırasında hastaneyi gezdiğini ve beğendiğini de ifade eden Akdağ, Ordu’da yeni bir hastaneye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Ordu Üniversitesinin bulunduğu alanda yeni binalar yapılacağını belirten Akdağ, “Yeni bir binaya ihtiyacımız var. Bu binada hala 4 kişilik odalarımız var, kalabalık oluyor. Üniversitenin alanına inşallah yeni binalar yaparak, burayı çok daha iyi hale getireceğiz” dedi.

Bayramda fedakarca çalışan sağlık personeline teşekkür eden ve geçmiş bayramlarını kutlayan Akdağ, daha sonra hastaneden ayrıldı.

Kaynak : Kaynak: Medimagazin / AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.